گیربکس اتوماتیک

نکاتی دربارۀ گیربکس اتوماتیک اتومبیل

به این صفحه امتیاز دهید post

نکاتی درمورد گیربکس اتوماتیک اتومبیل

یکی از بهترین و کارآمدترین اختراعات در حرفۀ خودروسازی، گیربکس اتوماتیک خودروها می باشد. با استفاده از دندۀ اتوماتیک برای خودروی خود، می توانید رانندگی بسیار راحت و ایمن را تجربه کنید.

برای این که گیربکسهای اتوماتیک کمتر دچار آسیب دیدگی شوند، رعایت نکات و پرهیز از یک سری امور هنگام رانندگی، ضروری و لازم می باشد. در صورت عدم رعایت این نکات، این امکان وجود خواهد داشت متحمل خسارات سنگینی بشوید.

گیربکس اتوماتیک

در ادامه قصد داریم به اموری اشاره کنیم که باید از انجام دادن آنها پرهیز کنید.

 

قرار دادن حالت دنده به حالت N هنگام قرارگرفتن در پشت چراغ قرمز

معمولاً بسیاری از افراد هستند که هنگام توقف در مدت زمان های کوتاه، برای این که در مصرف سوخت خودرو صرفه جویی شود و همچنین از استهلاک بیشتر گیربکس اتوماتیک جلوگیری کنند، دنده ماشین را روی وضعیت N قرار می دهند. این در حالیست که کاشناسان توصیه می کنند در این مواقع دنده را روی حالت D قرار دهید و همزمان ترمز را نگه دارید.

با وجود اختلاف نظرهایی که در این باره وجود دارد، ولی بطور کلی کارشناسان توصیه دارند که در توقف های کوتاه مدت، دنده را خلاص نکنید. با این کار از استهلاک بیشتر گیربکس خود جلوگیری می کنید. همچنین توجه داشته باشید که اگر تغییر دنده از حالت D به N را زیاد انجام می دهید، از این کار نیز پرهیز کنید و از استهلاک گیربکس اتوماتیک جلوگیری نمایید.

گیربکس اتوماتیک

قبل از گاز دادن به خودرو دنده را در حالت D قرار دهید

به طور معمول راننده ها این کار را با ماشین های دنده ای انجام می دهند. در حالی که باید بدانید انجام این کار با خودروهای دنده اتوماتیک به هیچ وجه توصیه نمی شود، چرا که این کار اصطکاک بیشتر قطعات و در طولانی مدت خرابی گیربکس اتوماتیک را به همراه خواهد داشت.

هنگام سرازیری دنده را خلاص نکنید

عده ای هستند که فکر می کنند با این کار، مصرف سوخت آنها کاهش پیدا می کند. در حالی که باید بدانید خودروهایی که دارای دندۀ اتوماتیک می باشند، این امکامن را دارند که هناگ قرار گرفتن در سرازیری مصرف سوخت را به طور اتوماتیک کاهش داده و در نتیجه سوخت کمتری مصرف خواهد شد.

 

تعمیر تخصصی خودروهای خارجی

گیربکس اتوماتیک

توقف نادرست در سطوح دارای شیب

هنگامی که در سطوح دارای شیب قرار می گیرید، ابتدا ترمز دستی را بکشید و سپس دندۀ ماشین را در حالت P ( پارک ) قرار دهید. انجام این کار باعث خواهد شد، گیربکس ماشین فشار اضافی را متحمل نشود.

قبل از توقف کامل خودرو، دنده را در حالت P قرار ندهید

هنگامی که دندۀ ماشین در حالت P قرار دارد، یک پین قفل کننده، داخل دنده متصل به شفت خروجی گیربکس اتوماتیک قرار می گیرد. هنگامی که خودروی شما توقف کامل ندارد و دنده در حالت P قرار می گیرد، امکان شکستگی پین بالا می رود. بنابراین توصیه می کنیم این کار را اصلاً انجام ندهید، ابتدا کامل توقف داشته باشید، سپس دنده را در حالت P ( پارک ) قرار دهید.

 

توصیه می کنیم اگر می خواهید گیربکس اتوماتیک خودروی شما در طولانی مدت کمتر دچار آسیب دیدگی و خرابی بشود، از این عادت های اشتباه هنگام رانندگی، دوری کنید.

هنگام خرید خودروی اتوماتیک نیز حتماً به این نکات توجه کافی داشته باشید تا ناچار به هزینه های سنگین برای تعمیر نشوید.

برای اطلاعات بیشتر میتوانید با ما تماس بگیرید >>>  09195561370

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *