سرویس دوره ای خودرو

آیا به دنبال این هستید که ماشینتان به خوبی کار کند؟ در هزینه تعمیر خودرویتان در آینده صرفه جویی شود پس خدمات تعمیر و نگهداری دوره ای ماشین خود را فراموش نکنید. (سرویس دوره ای خودرو)

“همیشه پیشگیری بهتر از درمان است”. هدف این سرویس دوره ای جلوگیری از خرابی خودرو شماست. تعمیر و نگهداری منظم خودرو به بهینه سازی عملکرد، قابلیت اطمینان، ایمنی و دوام خودرو کمک می کند و در عین حال در زمان فروش ارزش خودرو را تضمین می کند.

از طریق بازرسی و نگهداری منظم خودرو، عملکرد کلی خودرو را می توان بهینه کرد. علاوه بر این، به جلوگیری از تعمیرات گران‌تر که ممکن است در آینده نزدیک نیاز باشد، کمک می‌کند. با خدمات نگهداری دوره ای myTVS، شروع به صرفه جویی بیشتر کنید. با توجه به هزینه‌های آتی که ممکن است به دلیل مشکلات پیش‌بینی نشده خودرو متحمل شوید، اکنون زمان آن است که هوشمندانه‌تر فکر کنید.

اگر میخواهید از وسیله نقلیه خود استفاده حداکثری نمایید حتما می بایست بازرسی دوره ای توسط افراد متخصص انجام گیرد چرا که این بازرسی ها ازهزینه های ناگهانی آتی که به دلیل مشکلات پیش بیینی نشده خودرو متحمل شما می شود جلوگیری می نماید.

در زیر نقاط بازرسی مختلفی برای تعمیر و نگهداری خودروی شما ذکر شده است:

باتری و کابل (سویس دوره ای خودرو)

برای اینکه باتری و کابل های وسیله نقلیه شما آسیب نبینند، خورده نشوند و از هم جدا نشوند، چند چیز باید مرتباً بررسی شوند. محکم بودن سر باتریها، تمیز کردن سطوح خورده شده قطب و سر باتری و چک کردن تسمه دینام همه برای نگهداری های پیشگیرانه یک باتری لازم می باشد.

البته این اقدامات بستگی به نوع باتری و شرایط آب و هوایی نیز دارد اما باید حداقل یک بار قبل از شروع سرما و یک بار در ماه در فصل گرما این مراقبت دوره ای انجام  گیرد.

نگهداری از گیربکس

با افزایش سن و مسافت پیموده شده، آسیب در گیربکس متفاوت است. از این رو، تعویض به موقع و مرتب این موارد بسیار ضروری است

  •  تعویض به موقع روغن گیربکس و فیلتر آن

روغن گیربکس و فیلتر آن باید در زمان‌های معین تعویض شوند. در سرویس و تعمیر گیربکس تنها تعویض روغن کافی نیست و باید کارتل گیربکس باز شده و فیلتر آن تعویض و یا شستشو گردد. این رسیدگی بسیار حائز اهمیت است چراکه زمانی فیلتر گرفته شود باعث عبور کمتر جریان روغن و ایجاد آسیب شدید و نیز سوخته شدن گیربکس می‌شود. بنابراین دقت در تعویض به‌موقع روغن در گیربکس‌ها که نسبت به مدل ماشین ها متفاوت است، می‌توان عمر گیربکس را افزایش داد.

باید دقت شود که هزینه تعمیرات گیربکس اتوماتیک نسبت به گیربکس‌های معمولی بیشتر است پس بهتر است که سرویس‌های دوره‌ای این خودروها به موقع انجام شود.

ترمز (سرویس دوره ای خودرو)

نگهداری دوره ای لنت ترمز و روغن ترمز بسیار ضروری است. بررسی و نگهداری منظم توسط کارشناسان فنی معتبر توصیه می شود.

  • لنت ترمز از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در صورت عدم توجه ، باعث تصادف خودرو می شود.

هنگامی که ضخامت لنت ترمز کمتر از 5 میلی متر است ، باید آن را با یک دیسک جدید جایگزین نمایید. به طور کلی ، هنگام رانندگی ممکن است عملکرد زنگ هشدار لنت ترمز را بشنوید. در این صورت باید آن را در این زمان تغییر دهید ، در غیر این صورت بر امنیت زندگی شما تأثیر می گذارد.

هنگامی که لنت های ترمز به طور معمول تعویض می شوند می توانید مسافت پیموده شده آن را مشاهده کنید و باید هر 50،000 تا 80،000 کیلومتر آن را یک بار تغییر دهید. از طرف دیگر ، زمانی که صدای غیر طبیعی شنیدی و با ضخامت غیر طبیعی در لنت خودرو شما نمایان شد باید در اسرع وقت با لنت جدید جایگزین شود.

خنک کننده

در نظر داشته باشید که گرما و سرمای بیش از حد دشمن اصلی ماشین شماست. از این رو، اگر ضد یخ یا مایع خنک‌کننده مصرف نشود به مرور زمان، منجر به آسیب‌های مختلف دیگری در خودرو می‌شود که به طور بالقوه منجر به تصادفات خطرناک می‌شود.

تسمه ها (سرویس دوره ای خودرو)

در صورت تغییر شکل تسمه ها به سرعت نسبت به تعویض آن‌ها اقدام نمایید.

یکی از مهمترین عوامل پاره شدن تسمه تایم، کارکرد بالای آن و بی توجهی به بررسی دوره ای آن است تعویض آن در سرویس دوره ای خودروها است. برای اینکه صدمات جبران ناپذیری به موتور خودروی تان وارد نشود، حتما به تاریخ تعویض تسمه در دفترچه راهنمای خودروی خود مراجعه نمایید.

فیلتر هوای خودرو

سیستم تهویه مطبوع خودروی شما کاملاً شبیه به کولر گازی منزل شما است. و درست مانند AC در خانه شما، فیلتر AC در ماشین شما نیاز به بررسی و تمیز کردن یا تعویض منظم دارد.

تعویض به موقع فیلتر هوا موجب بهبود عملکرد موتور و کاهش مصرف سوخت به میزان قابل توجهی می شود. در صورت عدم تعویض به موقع می توان انتظار خرابی در رینگ های پیستون و کاهش شتاب ماشین شد.

شیلنگ ها

گرم شدن بیش از حد موتور، فرمان برقی و از دست دادن شارژ الکتریکی نتیجه شیلنگ های آسیب دیده در خودرو است. و شیلنگ ها اجزای ضعیف مایع خنک کننده هستند که نیاز به بازرسی منظم دارند. از این رو توصیه می شود به طور دوره ای شیلنگ های خودرو را چک کنید.

چرخ (سرویس دوره ای خودرو)

اینها بخشی از وسیله نقلیه هستند که مستقیماً با جاده در تماس هستند. و از این رو، برای اهداف ایمنی باید بیشتر مورد بررسی قرار گیرند. وقتی صحبت از چرخ ها می شود، نگهداری و جابجایی مناسب بسیار مهم است.

 

فرمان خودرو (سرویس دوره ای خودرو)

زمانی که صداهای غیرعادی به ویژه هنگام چرخاندن فرمان به گوش می رسند باید انتظار یک مشکل در جعبه فرمان ماشین خودرو را داشت. این مشکل به یکی از دلایل تنظیم نبودن جعبه فرمان، خرابی بوش تنظیم (فنر استکانی)، اختلال بین پینیون و دنده شانه ای، عدم تطابق طول فنر بوش تنظیم (فنر استکانی) و عمق بوش دنده شانه ای (استکانی) یا لق شدن سیبک مفصل یا قرقری فرمان  است.

لق بودن جعبه فرمان: از مهمترین عواملی که منجر به لق شدن جعبه فرمان خودرو می شود، آسیب دیدن بلبرینگ ، ایجاد خوردگی در دنده ها عدم تنظیم درست فاصله بین پینیون و دنده شانه ای می باشد.

سفت شدن غربیلک فرمان: حرکت دشوار سیبک های طبق، سیبک های جعبه فرمان، کلاهک کمک فنر و چهار شاخ فرمان، تنظیم نبودن جعبه فرمان، میزان باد لاستیک ها و اصطکاک عاج لاستیک ها با سطح جاده، از جمله عواملی هستند که موجب سفت شدن غربیلک فرمان خودرو می شوند که می تواند منجر به تعویض جعبه فرمان شود.

تیغه برف پاک کن و کارکرد آن (سرویس دوره ای خودرو)

تیغه های برف پاک کن به سرعت فرسوده می شوند، بنابراین باید به طور منظم بازرسی و تعویض شوند. برای تمیز کردن شیشه جلو از تیغه های برف پاک کن استفاده می شود. وقتی اینها کار نمی کنند، بینایی شما از طریق شیشه آسیب می بیند و ممکن است سلامت شما به خطر بیافتد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *