تعمیر گیربکس

تعمیر گیربکس

گیربکس ها قطعاتی از خودرو هستند که برای تعمیر آن باید دقت زیادی بکارگیری شود و تمامی اصول تعمیر گیربکس (gearbox repair) برای این قطعه رعایت شود. در هر مکان و زمانی که گیر بکس خودروی شما نیاز به تعمیر داشته باشد، باید از این که تمامی مراحل کار به درستی و طبق اصول انجام می‌شود، اطمینان حاصل کنید.

پس از گذشت سال‌ها، شیوه‌هایی که جهت افزایش عملکرد دستگاه و طول عمر خودرو و قطعات مورد استفاده قرار می‌گیرند، بهینه‌سازی شده‌اند. از این رو جهت تعمیر گیربکس خودرو به افراد متخصص (مکانیک سیار) باید مراجعه کنید.

یکی از مهمترین قطعات خودرو گیربکس است .تعمیر و نگهداری گیربکس به اندازه نصب آن برروی ماشین در زمان مونتاژ خودرو بسیار حائز اهمیت است. باید عمیر و تعویض گیربکس ماشینتوسط افراد کاردان باشد تا آسیبی به خودروی شما وارد نشود برای همین بهتر است با تعمیرکاران متبحر تماس حاصل فرمایید.

امداد خودرو سیار تهران 021 برای راحتی و آرامش شما تعمیر وتعویض گیربگس را درمحل با کمک مکانیکان ماهر وکارآزموده انجام می دهد .

تعمیر گیربکس ماشین gearbox repair | گیربکس اتومات

تعمیر تخصصی گیربکس ‎خودرو

همانطور که می‌دانیم خودرو از قطعات مختلفی تشکیل شده است که حرکت خودرو منوط به هماهنگی و عملکرد مطلوب تمامی این قطعات و بخش‌ها می‌باشد. در صورتی یکی از این قسمت‌ها دچار اختلال شود، حرکت و شتاب خودرو هم دارای مشکل می‌باشد.

در خودرو بعضی قطعات هستند که نسبت به دیگر قطعات مهمتر می‌باشد و خرابی ماشین و بی‌توجهی به تعمیر آنها باعث اختلال در حرکت ماشین می‌شود. تعمیر گیربکس یکی از قطعات بسیار مهمی می‌باشد که باید به موقع انجام شود؛ چرا که تاثیر بسیار زیادی بر شتاب خودرو خواهد داشت.

گیربکس ماشین یکی از آن قطعاتی است که در تمامی خودروها وجود دارد و نقش واسط میان موتور و چرخ های خودرو دارند تا شتاب از موتور به چرخ‌های خودرو منتقل بشوند و خودرو را به حرکت در‌آورد. سلامت گیربکس خودرو سبب می‌شود تا در سرعت‌ها و شتاب‌های مختلف، قادر به حرکت باشیم.

گیربکس خودرو با در نظر گرفتن بخش‌های مختلفی که دارا می‌باشد و هر یک از این بخش‌ها شیوه خاص خود را دارد. تعمیر این قطعه تخصص و مهارت بالایی را می‌خواهد و بایستی از سوی مخصصان تعمیر گیربکس انجام شود تا از سلامت آن اطمینان حاصل نمود. گیربکس‌ها در سال‌های قبل بصورت دستی بودند. ولی اکنون و با توجه به پیشرفت‌هایی که در این زمینه صورت گرفته است بیشتر گیربکس‌ها بشکل اتومات و یا نیمه اتومات می‌باشند که دانش جداگانه ای برای تعمیر را لازم دارد.

تعمیر گیربکس ماشین gearbox repair | گیربکس اتومات

خرابی گیربکس خودرو

با شنیدن صدای عجیب و غریب از ماشین ویا خلاص شدن دنده حتما با تعمیر کاران ما در امداد خودروی تهران 021 تماس حاصل فرمایید چون گیربگس دچار مشکل فنی شده است.

 • از دلایل اصلی خرابی گیربکس را می توان عدم سرویس به موقع ،عدم تعویض روغن گیربکس رانام برد .
 • خارج کردن گیربکس از خودروبرای قطع شدن اتصالات برق و شکستگی چرخ دنده ها
 • برای تعویض روغن گیربکس نباید آن را ازخودرو خارج کرد.
 • تعویض گیربکس در صورت نیاز
 • تعمیر گیربکس به علت هزینه بالای آن اگر قابلیت تعمیر شدن را دارد .
 • نصب دقیق گیربکس به داخل خودرو و نصب اتصالات آن

عامل حرکت در خودرو گیربکس است. گیربکس عامل هماهنگ کننده بین موتو وچرخ های خودرومحسوب می شود. این هماهنگی حرکت درست خودرو درزمان رانندگی وشتاب مناسب درزمان حرکت را به ماشین وارد می کند.

تعمیر گیربکس خودرو در محل

قیمت تعمیر گیربکس در محل در تهران توسط مکانیک سیار برای انواع خودرو و بر اساس خرابی موجود در گیربکس و قطعات مربوط به گیربکس اتوماتیک و دستی متفاوت است. به عنوان مثال قیمت تعمیر گیربکس در امداد خودرو تهران 021، تعمیر جعبه اتوماتیک پژو 206، تعمیر جعبه اتوماتیک، تعمیر آندره اتوماتیک، تعمیر 207 اتوماتیک و سایر خودروهای ایرانی و خارجی با یکدیگر تفاوت دارد.

در این راستا با استعلام از نزدیکترین مکانیک از طریق تماس با کارشناسان امداد خودرو در تهران و صحبت با کارشناسان این حوزه می توانید قیمت تخمینی تعمیر گیر بکس در محل در تهران را دریافت کنید.

تعمیر گیربکس شامل چه مراحلی می‌شود؟

اول از هر چیزی باید علت خرابی گیربکس خودرو را جویا شویم، هنگام تعمیر خودرو در محل یا رخ دادن علائم خرابی در بیشتر موارد خرابی این قطعه خود را با مواردی نشان خواهد داد. این علائم شامل مواردی مانند خلاصی دنده ماشین، وجود صدا‌های عجیب و … می‌باشد که در صورت وجود هر کدام از آنها باید سریعاً اقدام به تعمیر گیربکس نماییم.

در مرحله بعدی با درنظر گرفتن علائم دلایل خرابی گیربکس گیر بکس را با ذقت از ماشین بیرون می‌آوریم.

اگر دلیل خرابی گیربکس فرسودگی با کم بودن روغن گیربکس باشد، احتیاجی نداریم خودرو را از گیربکس جدا کنیم و کافیست روغن آن را عوض کنیم. اگر ایراد از اتصالات سیستم برقی گیربکس و یا پارگی و شکستگی چرخ دنده‌ها باشد، در این موقع باید گیربکس را از خودرو خارج نماییم.

سپس با توجه به دلیل خرابی گیربکس، مشخص می‌شود که آیا قابل تعمیر گیربکس است یا تعویض گیربکس. با درنظر گرفتن هزینه زیادی که تعویض خودرو به همراه دارد، اگر گیر بکس شما قابل تعمیر باشد بهتر است آن را تعمیر کنید.

در آخر پس از تعمیر گیربکس باید به دقت آن را داخل خودرو قرار دهیم و همه اتصالات بشکل صحیح به خودرو اتصال داشته باشند.

بطور کلی دلیل عمده خرابی گیربکس خودرو بی‌توجهی به تعویض روغن گیربکس می‌باشد و سرویس‌هعای دوره خودرو می‌باشد.

تعمیر گیربکس ماشین gearbox repair | گیربکس اتومات

تعمیر حرفه‌ای گیربکس با کیفیت بالا (gearbox repair)

هر خودرو برای حکرت نیاز به هماهنگی و سلامت بخش های مختلفی دارد یکی از این بخش ها گیربکس است. هماهنگی گیربکس با موتور و چرخ های خودرو سبب حرکت درست خودرو در مسیر و شتاب گیری مناسب و به موقع خودرو می شود. با توجه به اهمیت گیربکس در خودرو و نیاز تمامی خودرو ها برای حرکت به گیربکس برای تعمیر گیربکس نیاز به دانش و آگاهی بالایی است.

گیربکس‌ها در سال‌های گذشته ساختاری ساده داشتند و بیشتر بشکل دستی می‌باشند. به همین علت تعمیر گیربکس نیازمند دانش تخصصی نبود. ولی رفته رفته با گذشت زمان و با پیشرفت فناوری و عملکرد گیربکس خودرو، این قطعه هم مانند دیگر قطعات ماشین پیشرفت کرده است. خودروهای جدید در 90% مواقع اتومات می‌باشند. خود گیربکس‌ای جدید با توجه به خودرو که در آن بکار برده می‌شود تفاوت دارند و به همین دلیل تعمیر تخصصی گیربکس‌ هر کدام نیز دانش و روش خاص خود را دارد.

مقلاً گیربکس خودرو بنز نسبت به دیگر خودروها ساختار پیچیده‌تری دارند و تعمیر گیربکس بنز بازمه مهارت و دانش بالایی می‌باشد. دیگر خودرهای خارجی نیز به همین شیوه می‌باشند و تعمیر گیر بکس آنها نیازمند تخصص خواهد بود.

در تعمیر گیربکس خودرو بایستی به نکات مهمی توجه داشته باشید. یکی از این موارد بررسی ابتدای مقدار روغن گیربکس و نشتی نداشتن روغن گیربکس خودرو می‌باشند. اگر روغن گیربکس نشتی داشته باشد سبب کاهش میزان خودرو به مرور زمان خواهد شد.

اگر اتصالات و لوله ها به روش صحیح صورت گرفته باشد و گیربکس خودرو نشتی نداشته باشد، در اینصورت باید نسبت به تعویض روغن گیربکس خودرو اقدام کنیم.

تعمیر گیربکس CVT

گیربکس های با ضریب دنده متغیر یا به اصطلاح CVT با استفاده از تسمه یا قرقره امکان تعویض دنده بدون مشکل با نسبت های مختلف بسته به دور موتور یا دور در دقیقه را فراهم می کنند. این عملکرد باعث افزایش راندمان و سرعت ثابت خودرو می شود که برای کاهش مصرف سوخت بسیار مناسب است. اما ممکن است وجود چنین گیربکس هایی در خودرو باعث افزایش صدای موتور شود. تعمیر گیربکس خودرو

تعمیر گیربکس اتومات دستی

در این نوع گیربکس اتوماتیک یک سری تنظیمات کلاچ و دنده وجود دارد، اما از سنسورها، محرک ها، پردازنده ها و سیستم های پنوماتیکی نیز برای شبیه سازی عملکرد استفاده از گیربکس دستی استفاده می شود. خودروهایی با این نوع گیربکس به دلیل عملکرد تیز موتورشان در سرعت های پایین و تحت شتاب شدید شناخته می شوند، اما نقطه ضعف آنها این است که در مسافت های طولانی سوخت بیشتری مصرف می کنند. ( تعمیر گیربکس اتومات )

تعمیر گیربکس ماشین gearbox repair | گیربکس اتومات

تعویض روغن گیربکس (تعمیر گیربکس)

هنگام خرید روغن گیربکس ابتدا از اصل بودن آن و همچنین مناسب بودن آن برای خود، اطمینان داشته باشید.

اگر روغن گیربکس خودرو فاسد یا سوخته باشد، باید اول از هر چیزی روغن قدیمی را کاملاً از خودرو خارج کنید، برای این کار باید از دستگاهی مخصوص استفاده کنید. اگر روغن گیربکس قدیمی به روش‌های قدیمی و سنتی خارج شود، امکان دارد بصورت کامل این اتفاق نیفتد، در این صورت روغن جدید با روغن قدیمی مخلوط می‌شود و سبب فاسد شدن روغن گیربکس جدید خواهد شد. تعمیر گیربکس

بنابراین هنگام تعویض روغن گیربکس خودرو توجه داشته باشید که حتماً این کار با دستگاه مخصوص انجام شود.

اگر چرخ دنده های گیربکس گیر بکس خودرو ایراد داشته باشد، باید چرخ‌دنده‌ها را تعویض کرد. در صورتی که چرخ دنده‌ها دچار آسیب‌دیدگی زیادی باشند، بجای تعمیر گیربکس خودرو باید آن را تعویض کنیم.

تعمیر گیربکس ماشین

یک ماشین را درنظر بگیرید این ماشین از قطعات بسیار متفاوت وزیادی درست شده که هر کدام ازقطعات کارایی و شکل ظاهری متفاوتی باهم دارند. یک سری از این قطعات بدنه ، برق ، شتاب ، موتور و…را تشکیل میدهند که درنهایت درتعامل و همکاری باهم سبب حرکت اتومبیل می شنود.

اگر یکی از این قطعات دچار آسیب دیدگی بشود یا مشکلی برای آن پیش بیاید اتومبیل به درستی کار نخواهد کرد ودر حرکت اشکال به وجود می آید.

گیربکس علاوه بر شتاب خودرو نقش مهم وواسطه ای بین تمامی اجزای یک ماشین را برعهده دارد واگر این قطعه به درستی کار نکند باعث قطع شدن حرکت خودرو و خرابی سایر بخشهای خودرو خواهد شد.

قطعه گیربکس واسطه بین موتورماشین وچرخ های خودرو است که شتاب و سرعت وارده را ازموتور ماشین به 4 چرخ خودرو به صورت یکسان وارد میکند و باعث حرکت و شتاب اتومبیل می شود.

گیربکس در تنظیم سرعت های مختلف خودرو نقش بسیار اساسی دارد از این رو آن را مهم ترین قطعه یک خودرو می نامند.

گیربکس دارای بخش های مختلفی است چون از قطعات مختلف وزیادی تشکیل شده به این منظورباید ازکمک مکانیک متخصص دراین زمینه کمک بگیرد.

در زمانهای گذشته گیربکس دستی بود و تعمیر آن هم راحت تر انجام می شود اما امروزه با وجود پیشرفت علم درصنعت خودرو سازی و ساخت واستفاده گیربکس های اتومات و نیمه اتومات باید از افرادمتخصص در این زمینه برای تعمیر گیربکس اتومبیل خود استفاده نمایید .

امداد خودرو تهران 021 به صورت شبانه روزی در محل به تعمیر گیربکس خودروی شما می پردازد.

تعمیر تخصصی گیربکس و دیگر قطعات خودرو در محل

تعمیر گیربکس خودرو که با جداسازی قطعات کامل گیربکس صورت می‌گیرد. بعد از تجزیه و تحلیل قطعات خودرو: یاتاقان‌ها، چرخ دنده ماشین، واشر / مهر و موم یا دیگر که در صورت عدم دسترسی دوباره آن را می‌سازند. در آخر بعد مونتاژ گیربکس خودرو، تست نهایی روی این قطعه انجام خواهد شد.

معمولاً، زمانی که یک خودرو یک (چند) دنده را تعویض می‌کند، امکان دارد مشکل از گیربکس یا تعویض دنده ماشین باشد. اگر ایراد از بخش‌های داخلی گیربکس خودرو باشد، باید تعمیر گیربکس را به دست افراد متخصص بسپاریم. گیربکس خودرو نقش اصلی را در منتقل کردن نیرو از موتور به چرخ ها را داشته و هر نوع خرابی گیربگی خودرو سبب خواهد شد تا این نیرو به درستی انتقال نیافته و در نهایت خودرو به خوبی حرکت نداشته باشد.

تعمیر گیر بکس ماشین با درنظر گیری نقش اساسی که در حرکت خودرو دارد، امر بسیار ضروری و مهمی می‌باشد و بایستی جهت جلوگیری از آسیب‌های جدی‌تر تعمیر یا تعویض آن را به دست افراد متخصص در این زمینه بسپاریم.

حمل خودرو با یدک کش

تعمیر گیربکس خودرو در تهران

امداد خودرو تهران کلیه خدمات تعمیر گیربکس، تعویض روغن و … را توسط افراد مکانیک‌ها و تعمیرکاران مجرب انجام خواهد داد. تعمیر گیربکس اتومات یا دستی تفاوت‌های بسیاری دارد. اما چیزی که مهم است، این است که باید توسط تعمیرکار (مکانیک سیار) مجرب و حرفه‌ای این امر صورت پذیرد.

تعویض دنده که از نظر طراحی ساختاری ساده دارد نسبت به مدل‌های اتومات بسیار قوی‌تر می‌باشد، ایرادهای گیربکس دستی در هیچ صورتی نادر نیست. تعویض دنده های دستی به مهارت راننده بیشتری نسبت به گیربکس های خودکار نیاز دارد. در صورت درگیر شدن اشتباه دنده های اشتباه می تواند آسیب های جدی وارد کند.

تعمیر گیربکس دستی اکثراً مکانیسم کلاچ خودرو را شامل خواهد شد، چرا که رانندگانی که کلاچ را سوار می کنند، براحتی دچار آسیب خواهند شد، بعبارتی دیگر در زمان رانندگی آن را بطور کامل رها نمی‌کنند. این موضوع امکان دارد سبب گرم شدن زیاد و همه مشکلات حاصل از گرمای بیش از حد گردد. مشکل گیربکس خودرو بیشتر خود را با ایجاد صدا در خودرو نشان می‌دهد.

تعمیر گیربکس چه از نوع دستی و چه از نوع اتوماتیک به قدری اهمیت دارد که باید به موقع انجام پذیر تا از ایجاد ایرادات بیشتر جلوگیری کند.

برای این که بتوانید با خودرویی سالم و بدون ایراد حرکت کنید باید به گیربکس خودرو بسیار اهمیت دهید، گیر بکس خودرو یکی از قطعات بسیار مهم می‌باشد که اگر سرویس و تعمیر آن را جدی نگیرید، مشکلات بعدی و جدی‌تری را تجربه خواهید کرد. پس این را بدانید گیربکس خودرو همانند قلب تپنده آن محسوب می‌شود که خرابی آن باعث خرابی دیگر قطعات خودرو خواهد شد.

امروزه با پیشرفت تکنولوژی در صنعت خودرو، گیر بکس‌ها دارای انواع مختلفی می‌باشند و همین موضوع هم باعث شده تا خرابی گیربکس خودرو نیز نسبت به قبل افزایش یابد.

تعمیر گیربکس ماشین gearbox repair | گیربکس اتومات

انواع گیربکس و نحوه مراقبت از آنها

گیربکس های دستی:

به علت سادگی بسیار راحت است اما رعایت چند نکته الزامی است تا تعمیر گیربکس با مشکل مواجهه نشود:

 • خلاص کردن دنده و درهنگام ترافیگ چون باعث درگیر شدن بلبرینگ کلاچ می شود.
 • برای عدم ایجاد صدا وحفظ روانکاری روغن در بلبرینگ کلاچ بهتر است از کلاچ گیری درزمان ترافیک استفاده نکنیم .
 • باید به صورت دوره ای و منظم روغن گیربکس تعویض شود
 • تعویض به موقع دیسک وصحفه تا متنع ازشتاب خودرو نشود

تعمیر گیربکس های دستی بسیار رایج است بخصوص که دنده ها در خودرو های ایران به صورت دستی تعویض می شود.

اگر دنده ای به اشتباه درگیر شود باعث به وجود آمدن خسارات زیادی به اتومبیل می شود .

اگردر زمان رانندگی کلاچرها نشود باعث گرم شدن بیش ازحد می شود واین بیشترین عامل خرابی گیربکس است .

گیربکس اتوماتیک:

دارای پیچیدگی های بسیاری است و دارای انواع و تنوع بسیاری در بازار امروز است. امروزه باتوجه به شرایط به راحتی دربازار پیدا نمی شوند به این منظور باید به نکات زیر ( هنگام تعمیر گیربکس خودرو ) توجه کنید:

 • تعویض روغن درزمان مناسب
 • خلاص نکردن دنده درسرازیری چون باعث از بین رفتن لنت درزمان ترمز می شود.
 • تخلیه نکردن کامل روغن چون باعث خرابی کامپیوتر گیربکس می شود.
 • خرابی کامپیوتر گیربکس باعث تقه زدن و تولید گاز هرز می شود.
 • برای تعویض روغن، روغن کارتل را تخلیه کنیم.
 • در ایست های کمتراز 40 ثانیه ازترمز استفاده کنیم.
 • اگر زمان بیشتری برای ایست می خواهیم حتما دنده را خلاص کنیم.

بخش های سازنده گیربکس اتوماتیک

 • سیستم باند که مسول قفل کردن دنده ها است
 • سه کلاچ قفل کننده دنده ها
 • پمپ دنده ای بزرگ روان کننده روغن در اطراف گیربکس
 • دنده های سیاره ای ( تعمیر گیربکس )
 • سیستم هیدرولیک کنترل کننده باند وکلاچ

گیربکس اتومبیل شما چه دستی باشد و چه اتوماتیک باید هر زمانی که نیاز به کمک داریدبا کارشناسان ما درامداد خودروتهران  021

تا درمحل مورد نظر اقدام به تعمیر ویا تعویض گیربکس اتومبیل شما زیر نظر افراد متخصص بکند.

علائم خرابی گیربکس

نشانه هایی که به ما می گوید نیاز به تعمیر گیربکس داریم.

 • جا نرفتن دنده
 • طول کشیدن زیاد برای جارفتن دنده
 • داشتن صدای نابهنجار

زوزه کشیدن گیربکس

گوش دادن به میزان زمان تولید صدا زوزه گیربکس نشان می دهد که چه مقدارزمان برای تعمیر گیربکس نیاز داریم .زوزه اگربرای بلبرینگ باشد تقریبا دریک ساعت قابل تعمیر است ولی اگرصداازداخل گیربکس باشد نیاز به چندروز وقت برای تعمیر داریم.

اگر هنوز صدای تولید شده در گیربکس شما کم است بهتر است سریع تر به تعمیرگاه برده شود یا باتعمیرکاران ما در امداد خودرو تهران 021 تماس حاصل فرمایید تا مشکل جدی برای خودروی شما پیش نیامده آنراتعمیر کنند.

اگر در زمان جازدن و تعویض دنده صدا شنیده می شود ،تق زدن گیربکس، گاز هرز خوردن وکشیدن جعبه دنده حتما با مکانیکان ما در امداد خودرو تهران021 تماس حاصل فرمایید تا مشکل شمارا درزمان کم وباسرعت بالا رفع کنیم.

گیربکس امر مهمی را در سرعت بخشیدن وبهبود کیفیت موتور اتومبیل ایفا میکند . ونقش حیاطی را در امنیت وسلامت راننده وسرنشینان خودرو دارد بنابر این توجه به موقع برای تعمیر و تعویض آن و تعویض دوره ای روغن بسیار حیاطی است

ما درامداد خودرو تهران021 به صورت دوره ای خدمات مربوط به تعمیر وتعویض خودرو های شمارا انجام می دهیم .چه خودروهای شما دارای گیربکس دستی باشند وچه اتومانیک ونیمه اتومات به راحتی با ما تماس بگیرید .

به تمام صداهای نابهنجار در هنگام تعویض دنده آگاه باشید و حتما از مکانیکان متخصص دراین زمینه برای تعویض گیربکس کمک بگیرید چرا که کار تخصص وزمان بری است و نصب صحیح تمامی اتصالات مربوط به آن دارای اهمیت و بسیارحیاطی است .اگر نصب اتصالات به صورت دقیق نجامنشود خطرات احتمالی آینده را دارد وحتی اتومبیل روشن نمی شود ودرست کار نمی کند.

برای تعویض روغن برای اتومبیل های اتوماتیک به هیچ عنوان کل روغن را تخلیه نکنید چون باعث خطادادن وهنگ کامپوتر ماشین می شوید .برای دریافت خدمات مطمعن و کاربلد با مشاورین ما در امداد خودرو تهران 021 تماس حاصل فرمایید.

قیمت تعمیر گیربکس خودرو‎

بطور کلی قیمت تعمیر گیربکس خودرو در بازار بسیار متنوع می‌باشد، نوع اتومات آن نیز نسبت به نوع دستی آن بسیار گران‌تر خواهد بود. با توجه به کم بودن قطعات خودروهای خارجی، قطعات زیادی از گیربکس خودرو خارجی، پیدا نخواهند شد.

تعمیر گیر بکس با دارا بودن نیروهای بسیار مجرب و متخصص امکان تعمیر هر نوع گیربکس را برای شما بوجود خواهد آورد. شما عزیزان این امکان را خواهید داشت که با خیال راحت نسبت به تعمیر گیربکس و تعمیر دیگر قطعات خودرو اقدام نمایید.