کالیپز ترمز چیست و چه زمانی باید آن را تعویض کنیم؟

به این صفحه امتیاز دهید post

از آنجایی که کالیپر‌ها وظیفه ایجاد اصطکاک با روتور و متوقف کردن خودرو به وسیله لنت ترمز را بر عهده دارند، قطعه ای بسیار مهم به شمار می آیند  چرا که جنس لنت‌ها و سطوح آن‌ها به گونه‌ای است که اصطکاک زیادی با روتور می‌تواند ایجاد کند و هنگام ترمزگیری با وارد آوردن نیرو موجب ایجاد اصطکاک، کاهش سرعت چرخش روتور و متوقف شدن آن می‌شود. کالیپر ترمز مانند یک گیره روی روتور چرخ قرار می گیرد تا هنگام پا گذاشتن روی ترمز، چرخش را از چرخیدن باز می دارد.

چه زمانی باید کالیپرهای ترمز خود را تعویض کنم؟

اکثر کالیپرهای ترمز  پس از 7500 کیلومتر ، ممکن است به انتهای عمر خود برسند.  کالیپرهای ترمز نیز به مرور زمان نیاز به تعویض دارند،  چرا که در اثر سایش و پارگی، آنها توانایی خود را برای بستن و شل کردن لنت های ترمز در حین اعمال و رها کردن فشار از دست می دهند

اغلب خودروهای  متداول در بازار برای چرخ‌های جلو از ترمز‌های دیسکی استفاده می‌کنند. در خودروهایی که ترمز دیسکی دارند چرخ‌های خودرو به یک دیسک فلزی یا یک روتور چسبیده‌اند که همراه با چرخ‌ها در گردش می باشد. اما وظیفه کالیپر در این قسمت چیست؟ کالیپر ترمز در واقع سرعت چرخ‌ها را با اصطحکاکی که با روتور ایجاد می‌کند کاهش می‌دهد. بد نیست بدانید که کالیپر ترمز مانند یک گیره در بالای روتور قرار گرفته است. به طور کلی سیستم ترمز بدون حضور کالیپر ترمز هیچ کارایی نخواهد داشت.

پنج نشانه نیاز به تعمیر کالیپر ترمز

برخلاف لنت‌های ترمز که با استفاده عادی به مرور زمان فرسوده می‌شوند، کالیپرهای ترمز عمر بیشتری دارند. با این حال، اگر کالیپر ترمز از کار بیفتد، لنت های ترمز سریعتر از حد معمول فرسوده می شوند.

1. وسیله نقلیه هنگام رانندگی یا ترمز به یک طرف می کشد

 

تعویض کالیپر ترمز ونکوور وا

اگر وسیله نقلیه شما هر یک از این نشانه‌های مشکل کالیپر ترمز را نشان می‌دهد، آن را برای تشخیص و تعمیر مناسب به کارشناسان خودرو بسپارید.

آیا به نظر می رسد ماشین در حالی که خودرو در حال کار است به یک طرف می کشد یا هدایت می کند؟ کالیپر ترمز حاوی پیستون هایی است که به دلیل فشار هیدرولیک سیلندر اصلی به داخل و خارج حرکت می کنند. اگر پیستون ها به دلیل خردگی یا خوردگی منجمد شوند، لنت های ترمز یا روتور را آزاد نمی کنند یا با روتور تماس پیدا نمی کنند. در حالت اول، خودرو به سمتی که کولیس آسیب دیده قرار دارد می کشد. اگر لنت ترمز با روتور تماس پیدا نکند، خودرو از سمت آسیب دیده دور می شود. این ممکن است زمانی اتفاق بیفتد که ترمزها اعمال می شوند یا در حین کار عادی.

2. صدای جیغ بلند یا مالش فلزی

یکی دیگر از علائم چسبندگی یا یخ زدگی کالیپر ترمز صدایی است که از قسمت آسیب دیده منتشر می شود. این صدا اگر ناشی از کالیپر ترمز باشد و نه لنت ترمز، در حین رانندگی ایجاد می شود، در حالی که مشکلات لنت ترمز باعث ایجاد صدا در هنگام ترمز گرفتن راننده می شود. مطمئن شوید که خودرو را در اسرع وقت به تعمیرگاه خودرو ببرید، زیرا کالیپر یخ زده یا گیر کرده در نهایت می تواند باعث قفل شدن کامل ترمزها شود.

3. لنت های ترمز به طور ناهموار فرسوده می شوند

اگر به نظر می رسد که لنت های ترمز یک طرف خودرو نازک تر از طرف دیگر هستند، ممکن است کالیپر ترمز مقصر باشد. خودرو را به یک تعمیرگاه خودرو ببرید و از یک تکنسین آموزش دیده بخواهید تا مشکل را بررسی کند.

4. نشت مایع ترمز روی زمین در داخل تایرها

سیستم های ترمز مدرن از فشار هیدرولیک برای کار استفاده می کنند. اگر کالیپر نشتی داشته باشد، رانندگان ممکن است متوجه یک نقطه روغنی روی زمین در داخل لاستیک شوند. با این حال، این ممکن است اصلا کولیس نباشد. برای تشخیص صحیح و تعمیر مشکل با یک تکنسین آموزش دیده مشورت کنید.

5. صدای تلنگر

این علامت بسیار کمتر از علائم دیگر است، اما ممکن است براکتی که کالیپر ترمز را در جای خود نگه می دارد معیوب باشد. 

چگونه از گیرکردن کالیپر ترمز جلوگیری کنیم

مراقب ترمزهای خودرو باشید. اطمینان حاصل کنید که لنت های ترمز را تعویض کرده و در صورت نیاز روغن ترمز را پر کنید. در صورت بروز مشکل در کالیپر ترمز، حتما خودرو را به تعمیرگاه خودرو ببرید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *