نکاتی که باید هنگام خرابی خودرو به آنها توجه داشته باشیم

کارهایی که باید هنگام خرابی خودرو انجام داد

به این صفحه امتیاز دهید post

خرابی خودرو

خرابی خودرو می تواند باعث ناراحتی و سردرگمی مسافران شود و اگر خرابی خودرو در جاده برای افراد رخ دهد، یک موضوع ایمنی محسوب می شود. در این مقاله نکاتی را به شما ارائه کرده ایم که در صورت خرابی خودرو یا پنچر شدن لاستیک به شما و مسافرانتان کمک می کند.

وقتی هیچ استرسی در مورد خرابی ماشین خود ندارید، با خیال راحت رانندگی می کنید. امداد خودرو تهران 021 به شما کمک می کند تا با خیال راحت در تمام جاده ها با ایمنی رانندگی کنید.

رفع خرابی خودرو در محل در کمترین زمان

1_ چراغ خطر خودرو را روشن کنید

به محض اینکه احساس کردید خودروی شما عملکرد نامطلوبی دارد، کنار جاده بایستید و چراغ های خطر خود را روشن کنید تا به سایر رانندگان هشدار دهید. انجمن ملی رانندگان (NMA) توصیه می‌کند چراغ‌های خود را تا رسیدن مکانیک سیار روشن نگه دارید.

2_ سرعت خودرو را کاهش داده و از جاده خارج شوید

اگر ماشین شما به طور ناگهانی در خیابان یا حتی در جاده های روستایی خراب شد، در اولین قدم حتماً به شانه راست بروید. همچنین توصیه می شود تا جایی که ممکن است به یک منطقه امن و مسطح حرکت کنید و از ترافیک دور باشید.

3_ ترمز دستی خودرو را کشیده و چرخ ها را به سمت بیرون جاده بچرخانید

دپارتمان وسایل نقلیه موتوری کالیفرنیا (DMV) به شما سفارش می کند که ترمز اضطراری را بکشید که گاهی اوقات ترمز دستی نامیده می شود. DMV کالیفرنیا می‌گوید: اگر مجبور هستید روی تپه یا سراشیبی پارک کنید، چرخ‌ها را از جاده دور نگه دارید تا از غلتیدن خودرو به سمت ترافیک مقابل جلوگیری کنید. ( خرابی خودرو )

4_ داخل خودرو بمانید

اگر در یک بزرگراه یا جاده شلوغ هستید، موسسه اطلاعات بیمه (III) توصیه می‌کند برای بررسی آسیب یا رفع مشکلات مکانیکی و خرابی خودرو از ماشین خود پیاده نشوید. چنانچه می خواهید از ماشین خود پیاده شوید، ماشین خود را به مکانی امن منتقل کنید و مطمئن شوید که جاده اطراف شما کاملاً صاف است. اگر در سمت راست جاده پارک می کنید، از درب سمت سرنشین خارج شوید.

5_ از ماشین دور نشوید

هنگامی که با خیال راحت از ماشین خود خارج شدید، کاپوت خود را باز کنید تا سایر رانندگان بدانند که باید محتاط باشند. به گفته NMA (انجمن ملی رانندگان)، این به سایر رانندگان هشدار می دهد که خودرو شما دچار خرابی و ایراد است.

6_ استفاده از مثلث خطر

موسسه اطلاعات بیمه توصیه می کند که یک مثلث روشن در عقب وسیله نقلیه خود قرار دهید تا به سایر رانندگان اطلاع دهید که کجا توقف کرده اید.

7_ تماس جهت تعمیر و رفع خرابی خودرو

اگر به یدک کش خودرو، مکانیک یا کمک کنار جاده‌ای جهت تعمیر خودرو در محل نیاز دارید، با کارشناسان ما تماس بگیرید. اگر در شرایط اضطراری هستید یا نمی دانید با چه کسی تماس بگیرید، با پلیس راهنمایی و رانندگی یا پلیس محلی تماس بگیرید.

شماره تماس: 09106933748

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *