چگونگی محافظت از رنگ ماشین

به این صفحه امتیاز دهید post

رنگ ماشین نیاز به محافظت در برابر خط و خش، فضولات پرندگان، نور خورشید و دیگر عوامل دارد. ما در این مقاله سعی کردیم بهترین نکات را برای چگونگی محافظت از رنگ ماشین وسیله نقلیه شما نشان دهیم که در صورت انجام آن ماشین شما واقعا می درخشد.

1.

آسیب به رنگ: فضولات پرندگان و غیره

مدفوع پرندگان و دیگر انواع فضولات حیوانات خورنده هستند. « هر چه مواد خورنده طولانی‌تر روی رنگ خودرو کار کنند، آسیب بیشتر می‌شود.

همچنین شته درختان که به عسلک معروف است، به همان اندازه به رنگ خودرو آسیب می رساند، لایه چسبنده ای است که اتومبیل های پارک شده زیر درختان ریخته می شود. ممکن است شیرین به نظر برسد، اما رانندگان را تلخ می کند، زیرا عسلک فضولات شته ها است. شیره برگ های لیموترش را می مکند و قند چسبنده ترشح می کنند.

 «چنین آسیبی برگشت ناپذیر است و باید به طور حرفه ای رنگ کاری شود. بنابراین، فضولات پرندگان یا عسلک را در اسرع وقت بشویید.

در مورد حشرات هم همینطور. یک پاک کننده تخصصی حشرات از چسبیدن بقایای حشرات به رنگ خودرو جلوگیری می کند و پس از شستن خودرو می توان آنها را به سادگی پاک کرد.

2.

بی توجهی به رنگ: رایج ترین خطا

کسانی که عاشق ماشین هایشان هستند حداقل در فواصل زمانی هفتگی آنها را می شویند. عدم ارائه مراقبت های منظم رایج ترین اشتباهی است که صاحبان خودرو مرتکب می شوند. “اگر رنگ خودرو به درستی مراقبت شود، به طور کلی در برابر تأثیرات خارجی نیز مقاوم تر خواهد بود.” این بدان معناست که تعمیرات گران قیمت با اسپری رنگ ماشین یا رنگ لمسی می تواند به میزان قابل توجهی کاهش یابد.

«هر چند وقت یک بار باید ماشین خود را بشویید به نوع ماشین و نحوه استفاده از آن بستگی دارد. اما یک چیز از نظر کارشناس BMW واضح است: “شستشوی مکرر ضرری ندارد تا زمانی که چند نکته را در نظر داشته باشید”.

3.

عاشق رنگ: کارواش عالی

برخی از کارواش ها دارای برس و برخی دارای پارچه هستند. اما آیا برس ها یا پارچه ها با ماسه کثیف شده اند، به طوری که مانند کاغذ سنباده عمل می کنند و به سطح رنگ آسیب می رسانند؟ به همین دلیل بسیار مهم است که خود کارواش تمیز و به خوبی نگهداری شود. چه کسی دوست دارد وارد حمام کثیف شود؟ همچنین باید زمان بگذارید و نگاه دقیق تری به برس ها داشته باشید. اگر نخ های نایلونی شکننده یا پاره شده باشند، خاک می تواند در آنها جمع شود.

و آیا باید شستشو را با موم دنبال کرد؟  “واکس رویه رنگ خودرو را می بندد و بنابراین از آن در برابر تاثیرات خارجی محافظت می کند.”

و در چه فواصلی باید واکس تراپی کرد؟

قانون سرانگشتی متخصص این است که تا زمانی که آب باران به طور معمول از روی رنگ خودرو می چکد، نیازی بهواکس کردن تازه نیست. با این حال، آب و هوا نیز عامل مهمی است. اگر ماشین خود را در پارکینگ نگه دارید، از کت مومی برای مدت طولانی تری نسبت به زمانی که در فضای باز پارک می کنید محافظت می کنید. حتما دقت کنید برای محافظت بهتر، ماشین خود را یک بار در بهار و دوباره درست قبل از زمستان واکس بزنید.

4.

رنگ و پارچه: روش صحیح شستشو با دست

آیا ترجیح می دهید خودتان ماشین خود را بشویید؟ پس شما یک شهروند نمونه هستید!  «در میان دوستداران ماشین، شستن با دست‌ها مهربان‌ترین راه برای انجام آن محسوب می‌شود. در چگونگی محافظت از رنگ ماشین، نکته مهم استفاده از مواد پاک کننده ملایم با مقدار pH پایین و همچنین اسفنج ها، برس ها و پارچه های نرم و تمیز است.

دقت شود فشار آب ملایم باشد چرا که فشار آب بیش از حد، به رنگ آسیب می رساند. در این مورد، فاصله صحیح بین سر اسپری و رنگ خودرو به دستگاه و مدل فردی بستگی دارد.

5.

دست زدن به رنگ: تعمیر خش ماشین با قلم یا اسپری

آیا حتی پس از اینکه ماشین خود را پولیش کردید، خراش همچنان قابل مشاهده است؟ سپس مرحله بعدی این است که آن را لکه گیری کنید. «بهترین راه برای انجام تعمیر رنگ همیشه به شرایط خاص بستگی دارد. به همین دلیل تعمیر رنگ خودرو باید توسط کادر متخصص آموزش دیده انجام شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *