چه زمانی لنت خودرو را عوض نماییم؟

به این صفحه امتیاز دهید post

وقتی صحبت از تعمیر و نگهداری خودروها می شود، قطعات مهمی وجود دارد که لنت‌های ترمز یکی از مهم‌ترین قطعاتی است که جزء اقلام فرسوده معمولی در نظر گرفته می‌شوند، زیرا اصطکاک‌هایی را ایجاد می‌کنند که باعث توقف خودرو می شود زمانی که روی دیسک ترمز فشار داده می‌شوند می تواند به طور بالقوه وسیله نقلیه شما یا حتی جان شما را در تصادف نجات دهد. اما چگونه متوجه می شوید که چه زمانی لنت یا کفش ترمز خود را تعویض کنید؟ آنها برای چه کاری هستند؟ بیایید نگاهی دقیق تر به نحوه، چیستی و چرایی تعویض لنت ترمز و/یا کفش در وسیله نقلیه خود بیندازیم.

چه لنت های ترمزی فرسوده می شوند؟

لنت های ترمز خودروی شما چه از مواد فلزی، ارگانیک، سرامیکی یا کامپوزیت ساخته شده باشند، با هر بار استفاده، مقدار کمی از مواد پوشش دهنده خود را از دست می دهند. در نهایت، آن‌ها نازک می‌شوند، به این معنی که نمی‌توانند گرمای ناشی از اصطکاک را به‌طور مؤثری تولید کنند، که باعث کاهش توانایی آن‌ها در توقف سریع خودرو و افزایش بالقوه فاصله‌های مورد نیاز برای انجام این کار می‌شود. در نهایت، آنها به طور کامل فرسوده می شوند، که می تواند باعث بسیاری از مشکلات شود.

ترمزها چقدر دوام می آورند؟

اگر متوجه شده اید که ترمزهای شما مانند گذشته واکنش نشان نمی دهند یا به سرعت محو می شوند یا بعد از اینکه برای مدتی در ترافیک رانندگی کردید یا از یک گردنه کوهستانی طولانی رانندگی کردید، پدال ها تغییر کرده اند، ممکن است زمان لنت ترمز جدید فرا رسیده باشد.چه زمانی لنت خودرو را عوض نماییم؟

علائم هشدار دهنده سایش ترمز

برخی از خودروها دارای سنسورهای لنت ترمز هستند که از طریق یک چراغ در داشبورد یا پیامی که هنگام راه اندازی نشان داده می شود، راننده را از فرسودگی لنت ترمز مطلع می کند. برخی از سیستم‌های ترمز وقتی بیش از حد نازک می‌شوند با جیغ یا جیغ زدن توجه خود را به خود جلب می‌کنند. اگرچه ناخوشایند است، اما معمولاً از حوادث جلوگیری می کند. این به دلیل یک خراش فلزی متصل به پدها است که به عنوان زنگ هشدار عمل می کند. اگر صدا کمتر به صورت جیغ و بیشتر صدای غرغر و ساییدن باشد، ممکن است لنت های یک یا همه چرخ ها به طور کلی از بین رفته باشند و استفاده بیشتر از ترمزها می تواند باعث آسیب جدی به موتورها شود.

چه زمانی لنت خودرو را عوض نماییم؟ تعیین اینکه چند بار باید لنت ترمز خود را تعویض کنید علم موشکی نیست. اگر گوش کنید، گوش های شما پاسخ را ارائه خواهند کرد.اگراین صدا را شنیدید باید فورا وسیله نقلیه خود را سرویس دهی کرده و به مغازه ترمزگیری ببرید. بهتر است قبل از شنیدن چنین هشدارهایی، لنت ها را تعویض کنید.

 

 

با تعمیر و نگهداری خودرو، قطعات مهم و قطعات حیاتی وجود دارد. لنت ترمز قطعات بسیار مهمی هستند.

 

برای اطمینان از اینکه خودروی شما همیشه می‌تواند سریع‌ترین و ایمن‌ترین توقف‌های ممکن را به‌طور مداوم انجام دهد، توصیه می‌کنیم لنت‌های ترمز را قبل از بروز بی‌نظمی‌های ذکر شده در بالا و حوادث فاجعه بار، تعویض کنید. ما به شما توصیه می‌کنیم در هر تعویض روغن، لنت‌ها را بررسی کنید، زیرا عمر لنت ترمز می‌تواند بسیار متفاوت باشد، بسته به سبک رانندگی شما و اینکه آیا ماشین به طور منظم در مناطق تپه‌ای رانندگی می‌شود یا در ترافیک متراکم. لنت های ترمز زمانی که به حد مجاز سرویس خود رسیدند، باید تعویض شوند. در مورد هزینه، این نیز بسته به عوامل متعددی بسیار متفاوت است، بنابراین توصیه می‌کنیم در مورد هزینه تعویض لنت ترمز خیلی قبل از زمانی که نیاز است تحقیق کنید. به این ترتیب، می توان آن را به بقیه هزینه های معمولی مربوط به خودرو اختصاص داد.

اکنون به وضعیت ترمزهای خود توجه کنید و بعداً از هزینه های تعمیر بزرگ – یا تصادف – جلوگیری خواهید کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *