عمر مفید خودرو چقدر است

به این صفحه امتیاز دهید post

طول عمر خودرو مورد توجه بسیاری از متقاضیان برای خرید خودروها است که شامل چندین مورد می باشد: حداکثر عمر مفید در مسافت پیموده شده یا زمان (مدت)، ارتباط اجزا با این طول عمر، شناسایی عواملی که ممکن است در افزایش طول عمر کنترل داشته باشند. اگر طول عمر خودرو به طور تصادفی به پایان برسد، عمر یک خودرو به دلیل اولین قسمت از کار محدود می شود.  برخی استدلال کرده‌اند که زنگ‌زدگی و سایر عوامل مرتبط با بدنه خودرو، محدودیت‌های اصلی برای افزایش طول عمر هستند.

 

خودروهای خوش ساخت است که به درستی نگهداری می شوند.

در حالی که هیچ راه واقعی برای تعیین مدت زمان بدون مشکل ماندن خودرو وجود ندارد، اکثر مکانیک ها تعمیر و نگهداری مداوم را برای جلوگیری از خرابی قطعات اصلی توصیه می کنند.

به عنوان یک قاعده کلی، خودروهایی که بیش از 320000 کیلومتر در کیلومترشمار رفته اند، در زمان قرضی کار می کنند و ممکن است در سال آینده نیاز به تعمیر و نگهداری بیشتری داشته باش


  • مشکلات کوچک را به سرعت برطرفکنید.مشکلات کوچک موتور را سریعاً برطرف کنید. اگر به موقع به آنها رسیدگی نکنید، حتی مشکلات کوچک موتور نیز می توانند به مشکلات بزرگ تبدیل شوند. با در نظر گرفتن این موضوع، به محض اینکه متوجه صدای غیر عادی، نور عجیب یا علائم عجیب و غریب در طول تجربه رانندگی خود شدید، با مکانیک خود تماس بگیرید.
  • موتور خود را سالانه تمیز کنید. شما باید حداقل سالی یکبار موتور ماشین خود را تمیز کنید. از آنجایی که کثیفی و کثیفی می‌تواند باعث داغ شدن موتور شما شود، این لایه یخ فشار بیشتری به سیستم خودروی شما وارد می‌کند و می‌تواند به مواردی مانند داغ شدن بیش از حد و طول عمر موتور کمتر از حد متوسط ​​کمک کند. افزودن یک پاک کننده انژکتور سوخت  راهی عالی برای از بین بردن آلودگی و آلودگی است.
  • بگذارید موتور شما گرم شود. اگر در آب و هوای سرد زندگی می کنید، قبل از حرکت، زمان زیادی را برای گرم شدن موتور خود بگذارید. هوای سرد برای موتور خودروی شما سخت است و می تواند به شارژ باتری کمتر از حد معمول کمک کند. به همین دلیل، ماشین شما برای روشن کردن موتور به انرژی بیشتری نیاز دارد. علاوه بر این، هوای سرد روغن موتور خودروی شما را غلیظ و متراکم می کند و خودرو برای جابجایی موثر آن در قطعات باید گرم شود.

همچنین می توان گفت عمر یک قطعه به عوامل زیادی از جمله کیفیت تولید آن، میزان بدرفتاری با آن و نحوه نگهداری آن نیز مربوط می‌شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *