علت روشن شدن چراغ اخطار اتمام روغن

به این صفحه امتیاز دهید post

علت روشن شدن چراغ اخطار اتمام روغن

با اهمیت دادن به چراغ اخطار اتمام روغن خودرو خود میتوانید از  بسیاری تعمیرات نابهنگام، ناخوشایند و احتمالاً گران قیمت ناشی از بی توجهی جلوگیری کنید.  هنگامی که چراغ «تعویض روغن لازم است» روی داشبورد روشن می‌شود، مالک می‌داند که در اسرع وقت خودرو را برای انجام سرویس‌دهی  منتقل نماید، یا همانطور که احتمالا برای شما نیز اتفاق افتاده است در فاصله 500 متری به مالک زمان زیادی می‌دهد تا به نیازهای تعمیر و نگهداری خودرو پاسخ دهد. .

فناوری هوشمند، مانند نشانگر تعویض روغن Ram، به طور خودکار عمر روغن خودروی شما را با استفاده از الگوریتم پیشرفته و یک سیستم کامپیوتری روی برد کنترل می‌کند که زمان تعویض روغن را به مالکان هشدار می‌دهد تا بتوانند به سرعت و بدون دردسر مشکل را برطرف کنند. تنها کاری که مالک باید انجام دهد این است خودرو خودرو را نزد یک مکانیک خبره و مورد اعتماد برای سرویس دهی بسپارد.

نشانگر تغییر روغن رام چگونه کار می کند و چه چیزی را باید انتظار داشت

سیستم نشانگر تغییر روغن Ram یک سنسور ساده کیفیت روغن نیست، بلکه یک دستگاه مبتنی بر نرم افزار و الگوریتم محور است که شرایط مختلف عملکرد موتور – اندازه موتور، دور موتور و حتی سطوح اتانول در سوخت را در نظر می گیرد و نشان میدهد. با این حال، برای تعیین زمان نیاز به تعویض روغن، رایانه طراحی شده به طور دقیق مسافت پیموده شده یا وضعیت روغن را ردیابی نمی کند، بلکه عادات رانندگی خاصی را که می تواند بر عمر روغن و همچنین شرایط رانندگی مانند دما و مسیر رانندگی تأثیر بگذارد را ردیابی می کند.  شرایط رانندگی  خوب و نرمال به تعویض روغن و تعمیر و نگهداری کمتر نیاز دارند، در حالی که شرایط رانندگی سخت تر به تعویض و تعمیر روغن مکرر نیاز دارند.  عمر روغن موتور نه تنها به عوامل ذکر شده در بالا، بلکه به مدل خودرو، سال و نوع روغن توصیه شده نیز بستگی دارد. برای اطلاعات بیشتر در مورد روغن توصیه شده برای خودروی خود، دفترچه راهنمای خودرو را بررسی کنید، و در تماس با یکی از متخصصان با تجربه ما برای مشاوره تماس حاصل نمایید.

برخی از مدل‌های Ram دارای نشانگر درصدی هستند که طول عمر روغن را به صورت درصد معکوس می‌شمرد. به اینگونه که هنگامی عدد نمایش اطلاعات از 100٪ (روغن تازه) به 15٪ (روغن کثیف) کاهش یافت، چراغ “تعویض روغن ضروری است” روی نمایشگر اطلاعات داشبورد فعال می شود و به شما زمان کافی برای برنامه ریزی از قبل برای تعمیر خودروی خود می دهد. هر بار که موتور را روشن می کنید، درصد روغن موتور نمایش داده می شود. وقتی عدد نمایش اطلاعات به 0% رسید، عمر روغن به پایان می رسد و شما شروع به جمع آوری مسافت های منفی می کنید که به شما می گوید موعد سرویس خودروی شما به پایان رسیده است. به یاد داشته باشید: اگر خودرو مسافت پیموده شده منفی قابل توجهی را طی کند، موتور به طور فزاینده ای در معرض خطر آسیب قرار می گیرد.

پس از اتمام تعویض روغن و تعمیر، ممکن است لازم باشد سیستم نشانگر تعویض روغن را در رم خود تنظیم مجدد کنید. با دنبال کردن دستورالعمل های زیر، نحوه انجام این کار را بیاموزید:

مرحله 1: کلید را در استارت قرار دهید و کلید را در موقعیت “روشن” قرار دهید . این کار را بدون روشن کردن موتور خودرو خود انجام دهید.

مرحله 2: پدال گاز را سه بار پشت سر هم به آرامی فشار دهید . این کار باید در کمتر از ده ثانیه انجام شود.

مرحله 3: سوئیچ استارت را روی “LOCK” قرار دهید . سیستم باید ریست شود. اگر سیستم ریست نشده است، مراحل 1-2 را تکرار کنید.

در حالی که درصد روغن موتور بر اساس الگوریتمی محاسبه می‌شود که مدل رانندگی و سایر شرایط رانندگی خاص را در نظر می‌گیرد. این بدان معنا نیست که رانندگان Ram باید چنین هشدارهایی را نادیده بگیرند. خدمات تعمیر و نگهداری مناسب عمر وسیله نقلیه را تا حد زیادی افزایش می دهد.

کارهایی از قبیل تعمیر و نگهداری باید همیشه توسط یک تکنسین ماهر انجام شود. اگر در مورد اینکه سیستم نشانگر تعویض روغن رام به چه معناست یا خودروی شما ممکن است به چه خدماتی نیاز داشته باشد شک دارید، برای مشاوره با متخصصان مجرب ما تماس حاصل نمایید

اگر سیستم نشانگر تعویض روغن رم شما نشان می دهد که وسیله نقلیه شما آماده سرویس است، میتوانید برای انجام سرویس دهی نزد یکی از متخصصان مکانیک ما انتقال دهید یا ما برای سرویس دهی به محل خودرو شما می آییم..

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *