علت استارت نخوردن خودرو

به این صفحه امتیاز دهید post

ماشین سرویس بازرسی راه اندازی نمی شود

خودرویی که استارت نمی خورد در این زمان که کارایی و قابلیت ماشین ها بسیار بهبود یافته است مخصوصا خودروهای وارداتی، اتفاق نادری است که ماشین استارت نخورد. اما هنوز هم گاهی اوقات اتفاق می‌افتد، و فناوری‌های الکترونیکی پیشرفته‌ای که خودروها را بهتر کرده‌اند، کار تشخیص کنار جاده‌ای را حتی برای مالکان دست‌نخورده، اگر نگوییم غیرممکن، دشوار کرده است. یکی از متخصصین مکانیک امداد خودرو تهران 021 می تواند علت استارت نخوردن خودرو را تشخیص سریع دهد و برای هر گونه تعمیرات لازم قیمت ارائه دهد.

دلایل رایج برای این اتفاق:

اگر موتور ریپ می زند، اما ماشین روشن نمی شود:
 • بنزین نامطلوب: پمپ بنزین معیوب، سوخت را به موتور نمی رساند، حتی اگر به تازگی بنزین را پر کرده باشید.
 • شمع های بد: بدون جرقه های داغ برای احتراق شارژ سوخت در هر سیلندر، هیچ احتراق و انبساط مخلوط در حال سوختن وجود ندارد. بنابراین، موتور روشن نمی شود.
 • تسمه تایم نامطلوب: اگر تسمه تایم کشیده یا بشکند، موتور کار نمی کند. علاوه بر این، ادامه دادن به میل لنگ موتور ممکن است سوپاپ ها را با پیستون در تماس با یکدیگر قرار دهد و باعث آسیب جدی به موتور شود.
 • سیم پیچ احتراق نامطلوب: بدون سیم پیچ کاربردی برای افزایش ولتاژ، جرقه ای وجود نخواهد داشت. بدون جرقه یعنی بدون شروع حرکت ماشین.
 • بادامک یا سنسور میل لنگ معیوب: اگر سنسورها معیوب باشند یا هیچ اطلاعاتی در اختیار سیستم جرقه زنی قرار نمی دهند یا داده های نادرستی ارائه می دهند، در این صورت موتور روشن نمی شود.

اگر بعد از چرخاندن کلید هیچ اتفاقی نیفتاد:

 • باتری یا پایانه‌های نامطلوب: باتری‌ها طول عمر محدودی دارند و پایانه‌ها می‌توانند شل یا خورده شوند.
 • شروع نامطلوب: از رفتار سویچ معلوم میشود.اگر هنگام چرخاندن سوایچ هیچ اتفاقی نیفتد، ممکن است استارت به پایان عمر خود رسیده باشد.
 • مشکل جرقه زنی: این ممکن است به دلیل تماس های معیوب در سوئیچ احتراق یا سیم کشی باشد.

اگر هنگام چرخاندن کلید صدای ساییدن به گوش می رسد:

 • استارت بد است: در لنگ زدن موتور اصرار نکنید چرا که یکی از علت استارت نخوردن خودرو می باشد.

در این لحظه چه اقدامی باید انجام دهید:

 • یک مکانیک سیاربا رتبه تخصصی به محل شما می آید تا از طریق یک سری روش های تشخیصی علت روشن نشدن ماشین شما را مشخص کند. شما یک برآورد اولیه، منصفانه و شفاف برای تعمیرات لازم دریافت خواهید کرد. مکانیک برای انجام تعمیرات زمانی را برای شما مشخص مینماید و قطعات و ابزار مورد نیاز را به همراه خواهد داشت. کلیه تعمیرات تحت پوشش گارانتی ما قرار می گیرد.

چگونه انجام می شود:

 • مکانیک سیستم جرقه زنی، سیستم سوخت و سیستم شارژ را بررسی می کند و سپس به دنبال آسیب مکانیکی می گردد. مکانیک همچنین ممکن است یک منبع سوخت جایگزین را امتحان کند، مانند شلیک سریع ترمز یا پاک کننده کاربراتور به بدنه دریچه گاز، یا شلیک سریع سوخت مایع از طریق خط خلاء. اگر خودرو به صورت لحظه ای روشن شود و سپس بمیرد، این نشان می دهد که مشکل تحویل سوخت دارید.

این سرویس چقدر اهمیت دارد؟

 • ناگفته نماند که علت استارت نخوردن خودرو موضوع مهمی است که باید به آن پرداخت. در صورت روشن نشدن ماشین، آن را نادیده نگیرید یا رها نکنید. این موضوعی است که باید به سرعت به آن رسیدگی شود. نزد یک مکانیک کار حرفه ای بروید تا در اسرع وقت یک تشخیص کامل انجام دهد.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *