صدا دادن چرخ جلو

به این صفحه امتیاز دهید post

صدا دادن چرخ جلو

صدا دادن چرخ جلو در هنگام حرکت یکی از مشکلات رایج در اکثر خودروها محسوب می شود که می تواند بسیار آزار دهنده و مشکل ساز باشد. و باید عرض کنیم که صدا دادن چرخ جلو خودرو قطعا نیاز به عیب یابی و بررسی و تعمیر دارد.

نکات مهم در مورد صدا دادن چرخ جلو خودرو

همه می دانیم که صاحبان خودرو اغلب به صداهای غیرعادی در خودروهای خود بسیار حساس هستند و کوچکترین صدایی مغز آنها را درگیر می کند. برخی از صداهای شنیده شده در داخل خودرو غیرعادی نیستند و نیازی به بررسی ندارند. اما نباید وجود برخی صداها را مانند صدا دادن چرخ جلو نادیده گرفت و باید در صورت مشاهده سریعا علت مشکل را شناسایی کرد.

صدا دادن چرخ جلو ماشین

صدا دادن چرخ جلو یکی از صداهایی که معمولا در هنگام حرکت خودرو به گوش برخی از رانندگان ممکن است برسد . صدا دادن چرخ جلو را نمی توان به عنوان یک علامت رایج مشکل در نظر گرفت.

زیرا ممکن است کاملا طبیعی باشد و نشان دهنده مشکل خاصی در سیستم جلوبندی خودرو و چرخ های خودرو نباشد . تعمیرکار حرفه ای ( تعمیرکار سیار ) با مشاهده صدا دادن چرخ جلو خودرو می تواند وضعیت آن را بهتر درک کند و از سلامت یا آسیب دیدگی خودرو در هنگام به گوش رسیدن صدا و صدا دادن چرخ جلو مطمئن شود.

رفع صدا دادن چرخ جلو خودرو در منزل

. در صورت تمایل به تعمیر صدا دادن چرخ جلو خودرو در خانه لازم به ذکر است که در صورت نداشتن وقت و عدم تمایل به مراجعه تعمیرگاه برای رفع و تعمیر صدا دادن چرخ جلو می توانید از خدمات مکانیک سیار امداد خودرو تهران 021 در رابطه با صدا دادن چرخ جلو خودروی خود برخوردار شوید.
دلیل صدا دادن چرخ جلو ماشین

در رابطه با شناسایی دلایل صدا دادن چرخ جلو امداد خودرو تهران 021 چندین نکته و دلیل را در ادامه خدمت شما عزیزان معرفی خواهد کرد :

صدا دادن چرخ جلو به دلیل خرابی کلگی سر پلوس

گاهی اوقات صدا دادن چرخ جلو می تواند به دلیل خرابی کلاچ باشد . با کمی دقت مشخص می شود که صدا دادن چرخ جلو خودرو ربطی به لاستیک ندارد بلکه ارتباط با بدنه خودرو دارد. در چنین شرایطی می توان محتمل ترین علت صدا دادن چرخ جلو را تصادف در قسمت جلویی خودرو دانست که در این صورت صدا دادن چرخ جلو خودرو بیشتر در زمان رانندگی در اتوبانها و با سرعت های نسبتا بالا شنیده میشود.

صدا دادن چرخ جلو به دلیل خرابی لنت ترمز

شایع‌ترین علت صدای غیرعادی که از چرخ‌ها می‌آید و باعث صدا دادن چرخ جلو می شود ، می تواند خرابی لنت‌های ترمز باشد . که در این صورت خرابی یاتاقان ها یا نبود لنت باعث صدا دادن چرخ جلو شده است.

لازم به ذکر است که در صورت استفاده از خدمات امداد خودرو تهران 021 تکنسین های زبده و متخصصین ما می توانند با دقت به صدا دادن چرخ جلو خودرو شما مشکل را به راحتی بیابند.

در صورتی که خرابی لنت های ترمز باعث صدا دادن چرخ جلو شده باشد سریعا باید نسبت به تعمیر و تعویض لنت های سیستم ترمز خودرو خود اقدام نمایید چون ممکن است به خرابی بیشتر و تصادف های شدیدی منجر شود.

 

نقص هرزگرد خودرو صدا دادن چرخ جلو

برای حل مشکل صدا دادن چرخ جلو خودرو ، باید صدا و نویز را بررسی کنید. در صورت آسیب دیدن دنده هرزگرد صدای جیرجیر تولید می شود که راننده را از خرابی قطعه مطلع می کند. البته تشخیص علت صدا دادن چرخ جلو خودرو تنها مهارت یک مکانیک ماهر است.

صدا دادن چرخ جلو به دلیل بالانس نبودن چرخ جلو

زمانی که چرخ های خودرو از تعادل خارج می شوند، باعث صدا دادن چرخ جلو خودرو می شوند. کهنه شدن قسمتهای مختلف جلوبندی باعث ترکیدن لاستیک ها و صدا دادن چرخ جلو خودرو خواهد شد.

برای حل این مشکل باید سیستم تعلیق جلوبندی خودرو را به دقت بررسی کنید و چرخ ها را به صورت دقیق بالانس کنید. تمامی این ابزارها خدمات ارائه شده توسط تیم تعمیر صدا دادن چرخ جلو امداد خودرو تهران 021 در محل شما عزیزان خواهد بود.

عدم تعادل چرخ علائم متعددی دارد که برخی از آنها شامل لرزش فرمان، سایش ناهموار لاستیک، عدم فرمان پذیری و صدا دادن چرخ جلو خودرو می باشد. شما باید مشکل عدم تعادل چرخ را در اسرع وقت حل کنید.

از آنجایی که چرخ ها بالانس نیستند، باعث بروز مشکلاتی مانند لیز خوردن لاستیک، تاخیر در عملکرد ترمز، افزایش مصرف سوخت و صدا دادن چرخ جلو و … می شود.

صدا دادن چرخ جلو با تغییرات آب و هوایی

تغییرات آب و هوا باعث صاف شدن لاستیک ها خواهد شد. در هوای گرم، چسبندگی بین لاستیک و زمین باعث افزایش اصطکاک بین لاستیک و سطح جاده می شود. در این حالت آسفالت داغ کمی روی سطح جاده بالا می رود و باعث صدا دادن چرخ جلو ماشین شما عزیزان خواهد شد.

نو بودن لاستیک ها و صدا دادن چرخ جلو

اگر لاستیک های ماشین شما نو هستند و هنگام رانندگی متوجه صدا دادن چرخ جلو خودرو خود می شوید، نباید نگران باشید به دلیل اینکه این نوع صدا دادن چرخ جلو کاملا طبیعی است و نیازی به بررسی ندارد.

این صدا پس از چند روز و با فاصله به خودی خود از بین می رود. بنابراین، هنگام رانندگی در حالی که لاستیک‌هایتان نو نیستند، باید علت صدا دادن چرخ جلو را بررسی نمایید زیرا در این حالت از صدا دادن چرخ جلو می توانید به دنبال دلیل و خرابی در خودرو باشید.

تاثیر جنس و سایز لاستیک در صدا دادن چرخ جلو

یک نکته جالب در مورد صدا دادن چرخ جلو این است که برخی از برندهای لاستیک هنگام رانندگی سر و صدای زیادی ایجاد می کنند. علت صدا دادن چرخ جلو می تواند  به لاستیک های بی کیفیت مربوط نباشد و فقط به موادی که در ساخت لاستیک ها استفاده می شود اشاره خواهد کرد و مربوط می شود.

طرح آج لاستیک ها نیز می تواند در صدا دادن چرخ جلو موثر باشد. بنابراین در هنگام خرید لاستیک باید به نوع و سایز لاستیک ها توجه کرد تا احتمال صدا دادن چرخ جلو را کاهش داد

علاوه بر نوع لاستیک، سایز لاستیک نیز می تواند عامل صدا دادن چرخ جلو در هنگام رانندگی باشد. تغییر ارتفاع لاستیک یا آج لاستیک باعث شنیده شدن صداهای غیرعادی از لاستیک ها می شود.

اگر صدا دادن چرخ جلو شما را آزار داده و اذیت می کند ، باید لاستیک های خود را به مکانیک یا سرویس کار خودرو ببرید تا اقدامات لازم انجام شود. ;که در این زمینه بهتر است از متخصصین زبده گروه بزرگ امداد خودرو تهران 021 برای از بین بردن صدا دادن چرخ جلو خودرو خود استفاده نمایید.

مقالات پیشنهادی: جلوبندی خودروکاهش مصرف سوخت

رفع و از بین بردن صدا دادن چرخ جلو

در این مقاله از سری مقاله های مفید امداد خودرو تهران 021 به دلایل مختلف صدا دادن چرخ جلو خودرو پرداختیم که برخی از آنها همانطور که مشاهده نمودید قدرت بسیار زیادی از ایجاد سانحه های خطرناک در هنگام رانندگی دارند.

برای حفظ سلامت خود و سرنشینان و خودرو بهتر است در صورت مشاهده هر حالی از صدا دادن چرخ جلو و نداشتن اطلاعات و مهارت کافی در این باره به تیم امداد خودرو تهران 021 مراجعه نمایید تا متخصصین زبده و با سابقه ما در اسرع وقت به مشکل صدا دادن چرخ جلو خودرو شما عزیزان بپردازند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *