خراب شدن ایسیو ECU خودرو

به این صفحه امتیاز دهید post

کامپیوتر ماشین مهم ترین بخش خودرو است و وظیفه هدایت و کنترل یک خودروی انژکتوری را به عهده دارد. به‌دلیل وظیفه مهم این قطعه قصد داریم که بیشتر با آن آشنا شده و با وظایف و چگونگی عملکرد آن و همچنین شرکت‌های معروف سازنده ECU ماشین آشنا شویم.

ای سی یو همان کامپیوتر خودرو است که وظیفه کنترل و هماهنگی بین بخش‌های مختلف را به عهده دارد. Electronic Control Unit یا ECU با تعدا زیادی سنسور در بخش‌های مختلف موتور و خودرو در ارتباط است. سنسورهای خودرو اطلاعات را به کامپیوتر خودرو ارسال می‌کند و براساس این اطلاعات، دستوری را از کامیپوتر خودرو دریافت می‌کنند. در واقع سنسورها به دستوراتی که از ای سی یو مخابره می‌شود عمل می‌کنند.

خراب شدن ایسیو ECU

وظیفه ECU این است تا خرابی هایی که در قسمت های مختلف اتومبیل اتفاق می افتد را به راننده گزارش دهد. اما گاهی اوقات ممکن است خود قطعه ECU دچار مشکل شده و خراب گردد. خراب شدن ECU می تواند مشکلات بسیاری را در خودرو به وجود آورد تا حتی موجب حرکت نکردن خودرو نیز میشود. خرابی های ECU می تواند در اثر عوامل متنوعی مانند رطوبت، ضربات مختلف و یا مشکلاتی که در الکترونیک خودرو به وجود می آیند حاصل شود. این که چگونه متوجه خرابی ECU خودرو شویم موضوع بسیار مهمی است که در ادامه به آن اشاره شده است.

نحوه کارکرد کامپیوتر خودرو

ای سی یو برای انجام وظایف خود به اطلاعات نیاز دارد و این اطلاعات را از سنسورها دریافت می‌کند. هر سنسور وظیفه اعلام وضعیت یک بخش از خودرو را به عهده دارد. این قطعات کوچک شرایط بخش‌های گوناگون خودرو را به ای سی یو گزارش می‌دهند و برنامه‌هایی که از قبل در ای سی یو تعریف شده‌اند، دستورات را به صورت سیگنال‌هایی به عمل کننده‌های خودرو می‌فرستند.

وظایف کامیپوتر خودرو

ثبت وضعیت خودرو به کمک سنسورها

کامپوتر خودرو مانند یک کنتور و به کمک سنسورها به بخش‌های مختلف خودرو متصل است.

1- جلوگیری از سرقت خودرو

بسیاری از خودروهای امروزی مجهز به سیستم ضد سرقت یا ایموبلایزر هستند. این سیستم تنها کدی را که از قبل توسط کارخانه برای آن و سوئیچ نوشته شده می‌خواند. تنها در صورتی کامپیوتر خودرو اجازه روشن شدن موتور را می‌دهد که کد‌ سوئیچ با کد موجود در کامیپوتر تطابق داشته باشد.

2- موتور خودرو

شرکت‌های خودروسازی دور موتور خاصی را برای خودرو در نظر می‌گیرند تا از آن محافظت کنند. هنگامی که دور موتور از حد مشخص بالاتر می‌رود، کامیپوتر دستور قطع سوخت رسانی را صادر می‌کند تا دور موتور کاهش یابد که به آن آستانه کات آف می‌گویند. این سیستم نقش محافظتی را در خودرو ایفا می‌کند. برخی از افراد برای افزایش شتاب خودرو، آستانه کات آف را بالا می‌برند تا کامیپوتر دستور قطع سوخت را دیرتر صادر کند.

3- کنترل مصرف سوخت

ای سی یو کنترل سوخت را به طور کامل به عهده دارد به همین دلیل برخی از افراد فاکتورهای آن را تغییر می‌دهند تا با بالا رفتن مصرف سوخت، شتاب خودرو افزایش یابد که به این کار مپینگ می‌گویند. وجود مشکل در کامپیوتر خودرو می‌تواند عامل افزایش مصرف سوخت باشد.

عملکرد خودرو در موقعیت‌های حساس

باز شدن ایربگ، سیستم ترمز اضطراری، خاموش کردن آتش، عملکرد سیستم زاویه انحراف چرخ‌ها و… به عهده کامپیوتر خودرو است و بدون وجود آن عملکرد این سیستم‌ها ممکن نمی‌شد.

نمایش معایب خودرو

یکی از وظایفی که ای سی یو به عهده دارد، آگاه کردن راننده از وجود اشکال در خودرو است. درصورتی که ECU اطلاعات ناقص دریافت کند، راننده را با روشن شدن چراغ چک آگاه می‌کند. در این صورت موتور خودرو باید بررسی شود. به کمک دستگاه دیاگ می‌توان از ایرادات ثبت شده در کامیپوتر خودرو آگاه شد.

دلایل رایج خرابی کامپیوتر خودرو

  1. جدا کردن کابل باتری هنگام روشن بودن خودرو
  2. تست وایر شمع روی بدنه
  3. نفوذ آب
  4. تماس پین‌های کامپیوتر

کامپیوتر حافظه خودرو است و تمام اطلاعات در آن ثبت می‌شود. کارشناسان هنگام بررسی و کارشناسی خودرو از دستگاه دیاگ استفاده می‌کنند. به کمک دیاگ دسترسی به تمام اطلاعات خودرو آسان می‌شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *