بهترین زمان تعویض تسمه تایم چه زمانی است؟

به این صفحه امتیاز دهید post

تسمه تایم چیست؟

تسمه تایم مانند زنجیر دوچرخه تمام قطعات متحرک داخلی موتور خودرو شما را هماهنگ نگه می دارد.

تسمه تایم یک تسمه لاستیکی با دندانه های سخت است که با چرخ دنده میل لنگ و میل بادامک به هم متصل می شود. این حرکت میل لنگ و میل بادامک را هماهنگ می کند. این تضمین می کند که دریچه های ورودی و خروجی موتور به موقع با پیستون ها باز و بسته می شوند. اگر میل لنگ و میل بادامک به صورت هماهنگ کار نکنند، خودرو به درستی کار نخواهد کرد.

تسمه تایم در مقابل زنجیر تایم

بسته به مدل خودروی خود، ممکن است به جای تسمه تایم، زنجیر تایم داشته باشید. زنجیر تایم مانند تسمه عمل می کند، اما به جای لاستیک فلزی است. از آنجایی که تسمه‌های تایم سبک‌تر و کم‌صدا هستند، استفاده از تسمه‌های تایم پس از معرفی در دهه 1960 رایج شد.

چه زمانی باید تسمه تایم را تعویض کنید؟

یکی از عوامل بسیار مهم در زمان تعویض تسمه تایم به فواصل مسافت پیموده شده توسط صاحب خودرو بستگی دارد.

اما معمولاً هر 6000 تا 10000 کیلومتر باید تعویض شود.

از آنجایی که تسمه تایم از لاستیک ساخته شده است، به مرور زمان فرسوده شده و در نهایت می شکند. هنگامی که خراب می شود، موتور از کار می افتد یا اجزای آن هماهنگ نیستند و به موتور آسیب می زند.

اگر تسمه تایم را در زمان توصیه شده تعویض نکنید، ممکن است با خرابی کامل موتور، شکستگی یا خم شدن سوپاپ ها، آسیب سر سیلندر یا میل بادامک، و آسیب دیدن پیستون و دیواره سیلندر مواجه شوید. این از آن نوع موقعیت‌هایی نیست که می‌توان فکر کرد: “اگر خراب نیست، آن را تعمیر نکن”. تسمه تایم را طبق برنامه تعمیر و نگهداری سازنده تعویض کنید تا از هزاران دلار هزینه تعمیر یا تعویض موتور خود جلوگیری کنید.

8 نشانه که زمان تعویض تسمه تایم فرا رسیده است

اغلب قبل از پاره شدن تسمه تایم هیچ علامت هشداری وجود ندارد. اما در اینجا چند شاخص احتمالی وجود دارد که نشان می دهد ممکن است زمان تعویض کمربندتان فرا رسیده باشد:

  • کاهش قدرت موتور
  • گرم شدن بیش از حد
  • لرزش یا تکان دادن
  • مشکل در راه اندازی خودرو
  • صدای جیغ یا مالش تسمه ها
  • صدای تیک تیک که از موتور می آید
  • نشت روغن
  • چراغ موتور را بررسی کنید

زمانی که وسیله نقلیه شما در حال سرویس است، توصیه می کنیم پمپ آب را نیز تعویض کنید. پمپ آب معمولاً طول عمر مشابهی دارد و در صورت خاموش بودن تسمه تایم به راحتی قابل دسترسی است. به این ترتیب در هزینه های نیروی کار صرفه جویی می کنید.

تعمیر و تعویض تسمه تایم در ویرجینیا تایر و خودرو

تعویض تسمه تایم یک سرویس گران قیمت است. این یک فرآیند پیچیده و کار فشرده است که بسته به وسیله نقلیه می تواند 4 تا 8 ساعت طول بکشد. اما تعویض تسمه تایم قبل از شکستن از آسیب دیدن موتور جلوگیری می کند و در دراز مدت باعث صرفه جویی در هزینه شما می شود. اگر در مورد نیاز به تعویض تسمه خود مطمئن نیستید، همین امروز با تعمیرکاران امداد خودرو 021 تماس حاصل نمایید.

تکنسین های متخصص ما که دارای گواهینامه هستند، وسیله نقلیه شما را بررسی می کنند، هر گونه آسیب به خودرو شما وارد آمده است را شناسایی می کنند و آن را با خدمات با کیفیت و با قیمت مقرون به صرفه جایگزین می کنند. اگر نیاز به انجام کار دارید، خدمات تعویض تسمه تایم ما با امداد خودرو تهران 021 حاصل نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *