انواع و رنگ های مختلف دود اگزوز به چه معناست؟

به این صفحه امتیاز دهید post

دود غیرمعمول اگزوز ممکن است زمانی که خودرو ساکن است یا در حال شتاب است از اگزوز شما خارج شود که این دود اگزوز از خودروهای بنزینی یا دیزلی می تواند نشانه ای از یک مشکل مکانیکی جدی باشد، یا در بعضی موارد اینطور نیست.

اولین قدم این است که دقیقاً تشخیص دهید که چه زمانی دود از اگزوز ماشین شما خارج می شود.  اگر هنگام شتاب گیری ظاهر می شود، ممکن است نشان دهنده مشکلی متفاوت با حالتی باشد که فقط در حالت ساکن ظاهر شود .

هنگامی که متوجه شدید که دود چه زمانی رخ می دهد، سپس باید سعی کنید نوع دود را تعیین کنید. آیا سفید، خاکستری یا با رنگ آبی در آن است؟ یا ضخیم و مشکی است؟ آیا به محض اینکه در هوا است تبخیر می شود؟ یا دود طولانی می شود و بوی تند می دهد؟ اگر دود سیاه است، آیا وقتی ماشین ساکن است، دوده در جاده زیر سر اگزوز باقی می‌گذارد؟

دلایل اصلی دود ناشی از اگزوز بسته به ماشین شما و شرایط آن می تواند متفاوت باشد. اگر خودروی شما به‌خوبی نگهداری و به‌طور منظم سرویس می‌شود، انتشار گازهای خروجی قابل مشاهده از اگزوز شما بعید است نگران‌کننده باشد، اما به هر حال ارزش بررسی را دارد.

مشکل واقعی در مورد خودروهایی است که به خوبی نگهداری نشده اند، زیرا دود ناشی از اگزوز می تواند نشانه واضحی از بی توجهی باشد.

در زیر خلاصه برای هر نوع دود اگزوز آورده شده است:

  • دود سفید از اگزوز: هنگامی که یک موتور سرد راه اندازی می شود، به زودی شروع به گرم شدن می کند و محصول جانبی آن بخار آب است. این امر باعث ایجاد تراکم در سیستم اگزوز می شود که با افزایش دما در موتور به بخار تبدیل می شود.

این می تواند بخار ناشی از تراکم در لوله اگزوز یا یک مشکل جدی تر ناشی از نشت مایع خنک کننده موتور باشد. مقادیر زیاد دود سفید می تواند نشان دهنده خرابی واشر سر باشد.

  •  دود آبی از اگزوز :  دلایل زیادی برای این دود وجود دارد یکی از آنها روغن ماشین در حال سوختن است.  و یا شدیدتر از آن فرسوده شدن آب‌بندهای سوپاپ، رینگ‌های پیستون یا توربوشارژرها است.
  • دود خاکستری از اگزوز:ممکن است روغن اضافی، خرابی دریچه PCV یا نشت مایع انتقال در خودروهای اتوماتیک باشد.
  • دود سیاه از اگزوز:در یک خودروی بنزینی، این نشان می دهد که سوخت بیش از حد سوخته است و می تواند نشانه ای از فیلتر هوا یا مشکلات انژکتور سوخت باشد. در خودروهای دیزلی بیشتر احتمال دارد که دوده ایجاد شود یا خود فیلتر ذرات دیزل تمیز شود. رانندگی طولانی تر – به طور ایده آل در یک بزرگراه برای فعال کردن سرعت و دورهای بالاتر – باید به فیلتر این فرصت را بدهد که خودش را تمیز کند و مشکل را حل کند.

 

دود آبی از اگزوز

اگر از اگزوز خودروی خود دود آبی مشاهده کردید احتمالا با بوی سوختگی همراه خواهد بود. یعنی یه جایی روغن وارد سیستم شده. روغن موتور برای روانکاری قطعات متحرک طراحی شده است و اگر خودرو به درستی کار کند، وارد سیستم سوخت نمی شود.

اگر ماشین شما اخیراً سرویس شده است – یا خودتان آن را سرویس کرده اید – ممکن است روغن بیش از حد به سیستم برگشته باشد و این روغن اضافی در حال سوختن باشد. اگر بعد از مدتی دود قطع شود، مشکلی وجود ندارد. دلیل دیگر می تواند این باشد که در حین پر کردن مقداری روغن روی اگزوز ریخته شده است، اما در حین رانندگی توسط اگزوز داغ داغ شده و می سوزد.

اگر دود آبی در خودرویی اتفاق بیفتد که مسافت پیموده شده زیادی را پشت سر گذاشته است، ممکن است به این معنی باشد که مهر و موم سوپاپ یا حلقه‌های پیستون فرسوده شده‌اند، که اجازه می‌دهد روغن وارد سیستم سوخت در اطراف سیلندرها یا سوپاپ‌ها شود. راه حل این امر، آب بندی های جدید است، و همانطور که انتظار دارید، این یک کار پرهزینه است، زیرا به معنای جدا کردن موتور برای رسیدن به آنها است.

روغن سوزی همچنین به این معنی است که شما بیش از حد معمول از روغن استفاده می کنید، بنابراین ارزش دارد که به طور منظم تری را چک کنید تا ببینید چقدر روغن از دست می رود. اگر جزئی باشد، تا زمانی که هدررفت روغن بدتر نشود، به سادگی پر کردن روغن از تعمیر آسان تر خواهد بود.

اگر دود آبی را از یک خودروی توربوشارژ می بینید، دلیل دیگر آن می تواند فرسوده بودن توربوشارژر باشد. این کار نیاز به بازسازی یا جایگزینی دارد که کار گرانی نیز هست.

دود خاکستری از اگزوز

مانند دود آبی، دود خاکستری نیز می‌تواند نشانه‌ای از سوختن بیش از حد روغن در جایی در موتور باشد یا توربو نیاز به توجه داشته باشد، اما دلایل دیگری نیز وجود دارد. یکی ممکن است یک شیر PCV معیوب باشد. PCV مخفف Positive Crankcase Ventilation است و این دستگاه یکی از اساسی ترین اشکال کنترل آلاینده ها است، زیرا سوخت نسوخته را از قسمت پایینی موتور به سمت بالا برمی گرداند.

این به کاهش آلاینده های خودرو کمک می کند، به خصوص زمانی که موتور سرد است، اما با گذشت زمان ممکن است فرسوده شود. دود ناشی از خرابی PCV جدی به نظر می رسد، اما تعمیر PCV در مقایسه با برخی از علل دیگر در این لیست، کار نسبتاً ساده ای است.

اگر ماشینی با گیربکس اتوماتیک رانندگی می کنید ، دلیل دیگری برای دود خاکستری ممکن است این باشد که مایع انتقال از طریق نشتی در سیستم به داخل موتور کشیده می شود.

دود سیاه از اگزوز

مانند انواع دیگر، دود سیاه نیز دلایل مختلفی دارد و یکی از عوامل اصلی که باید در نظر گرفت این است که خودروی شما بنزینی است یا دیزلی. در خودروهای بنزینی، دود سیاه نشانه سوختن بیش از حد سوخت است. برای رفع این مشکل، ابتدا باید فیلتر هوای خودروی خود را بررسی یا تعویض کنید – این باید به راحتی پیدا شود، اما اگر مطمئن نیستید، کتابچه راهنمای مالک را بررسی کنید. اگر مشکلی ندارید، مرحله بعدی بررسی گرفتگی انژکتورهای سوخت و تمیز بودن تنظیم کننده فشار سوخت است، اما این کار برای یک حرفه ای مناسب تر است.

یکی از دلایل دود سیاه در خودروهای دیزلی می تواند دوده ناشی از گازوئیل نسوخته باشد. فیلتر ذرات گازوئیل (DPF) به گونه ای طراحی شده است که دوده حاصل از گازوئیل نسوخته را قبل از پمپاژ کردن از اگزوز خودرو به دام می اندازد، اما اگر فقط با یک خودروی دیزلی با سرعت پایین رانندگی کنید، رسوبات دوده می تواند در طول زمان ایجاد شود و می تواند منجر به چراغ هشداری که روی داشبورد چشمک می زند.

برای رفع این مشکل، بهترین اقدام این است که مخلوط سوخت/هوا با سرعت بیشتری در خودرو جریان یابد. یک اتوبان یا بزرگراه دوتایی نزدیک را پیدا کنید و سرعت ماشین دیزلی خود را به سرعت 70 کیلومتر در ساعت برسانید، این کار باید دوده را که به صورت گلوله ای از دود سیاه پشت ماشین ظاهر می شود را از بین ببرد و احتمالاً رسوبات دوده را نیز در جاده باقی بگذارد.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *