استفاده از کولر خودرو و بالارفتن آمپر آب موتور

به این صفحه امتیاز دهید post

بحث‌های متعددی در مورد اینکه کدام روش خنک‌کننده خودرو بهینه‌تر است وجود داشته است: تهویه مطبوع یا رانندگی با شیشه‌های پایین. بدون شک هر دو باعث سوزاندن سوخت بیشتر می شوند. سوال این است که کدام بیشتر می سوزد.

پنجره‌های باز باعث افزایش کشش در هنگام رانندگی می‌شوند و روشن کردن سیستم تهویه مطبوع باعث سوختن سوخت می‌شود.

رانندگی با شیشه های پایین

پس از مقایسه خودروها با سرعت های 31، 50 و 68 کیلومتر در ساعت در آب و هوای 86 درجه فارنهایت، آنها به این نتیجه رسیدند که رانندگی با شیشه های پایین نسبت به تهویه مطبوع، مصرف سوخت بیشتری دارد. این آزمایش همچنین بازده سوخت پنجره‌های بسته و بدون تهویه مطبوع را اندازه‌گیری کرد که به طور قابل‌توجهی در مورد سوخت بهتر از دو پنجره دیگر بود.

دمای شدید آب و هوا

بنابراین اگر در طول یک رانندگی گرم تابستانی نیاز به خنک شدن دارید، پنجره ها را پایین بیاورید. اگرچه برخی از کارشناسان می گویند تهویه مطبوع گزینه عاقلانه تری برای مصرف سوخت است، آزمایش های متعدد خلاف این را نشان داده اند. اما زمانی که شرایط بسیار گرم نیست، به نظر می‌رسد که تفاوت چندان زیاد نباشد.

  • یکی از معضلات استفاده بیش از حد کولر خودرو بالا رفتن آمپر آب است.این امر در صورتی که ادامه پیدا کند می تواند باعث جوش آمدن موتور خودرو شود و مشکلات جدی برای ماشین شما اعم از  آسيب به سر سيلندرها، قطعات داخلى موتور، سوپاپ ها، ميل لنگ و پيستون ها شود.
  • در صورتی که رادیاتور کثیف باشد، تبادل حرارتی به خوبی انجام نمی شود  و همین امر موجب بالا رفتن دمای آب  می‌شود. در این مواقع رادیاتور باید باز و شسته شود.
یک نکته بسیار مهم این است که اگر خودرو در حال حرکت با دور موتور بالا است، نباید کولر را روشن کنیم. بهتر است که هنگام روشن کردن خودرو خودرو ساکن باشد و اگر هم در حال حرکت است، کلاچ را حتما بگیرید.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *