تعمیر دیفرانسیل ماشین در محل در تهران

تعمیر دیفرانسیل ماشین در محل

خرابی دیفرانسیل جلو یا عقب خودرو سبب خواهد شد تا چرخ ها سرعت خود را در زمان چرخش تنظیم نکنند که این امر به محور و سایر اجزای آن فشار وارد می کند. در این مقاله به انواع علائم خرابی دیفرانسیل خودرو می پردازیم تا بتوانید در زمان مناسب آنها را تشخیص داده و نسبت به تعمیر دیفرانسیل ماشین اقدام نمایید.

همانطور که می دانید دیفرانسیل خودرو جزء مهمی از هر خودرویی است که قدرت موتور را بین دو چرخ زیر خودرو و دو چرخ جلو یا عقب تقسیم می کند. دیفرانسیل ماشین در حفظ سرعت صحیح چرخش هر چرخ بسیار مهم است و وظیفه انتقال حرکت از گیربکس به چرخ را بر عهده دارد.

تعمیر دیفرانسیل خودرو در تهران

تعمیر دیفرانسیل خودرو

دیفرانسیل بخشی از خط انتقال نیرو است که باعث می شود چرخ ها با سرعت ها و نسبت های مختلف بچرخند. تفاوت جلو و عقب به چرخش چرخ ها در سرعت های مختلف کمک می کند، در غیر این صورت هنگام چرخش خودرو به یک سمت می چرخد و احتمال تصادف را افزایش می دهد. به همین دلیل دانستن علائم خرابی های مختلف برای اطمینان از ایمنی در جاده مهم است.

خرابی دیفرانسیل ماشین

هنگامی که دیفرانسیل جلو یا عقب  خودرو شروع به از کار افتادن می کند، علائم مختلفی را نشان می دهد. باید این علائم توجه خاصی داشته باشیم تا خر چه زودتر برای تعمیر دیفرانسیل خودرو اقدام نماییم:

 

 1. ایجاد سر و صدا در خودرو
  این صداهای عجیب یکی از رایج ترین علائم خرابی و لزوم تعمیر دیفرانسیل هستند، صداها آنقدر واضح و بلند هستند که هیچکس نمی تواند آنها را از دست بدهد. این صدا معمولاً به دلیل شل بودن بین دنده میل لنگ و پینیون یا خرابی یاتاقان های داخلی دیفرانسیل ایجاد می شود و در دورهای بالا بسیار آزاردهنده است.
  صداها نتیجه روغن‌کاری کم قطعات دیفرانسیل خودرو است. به دلیل روغن کم یا کثیف چرخ دنده ها هنگام چرخش جیغ می زنند یا صدا ایجاد می کنند. نشت مایع می تواند یکی دیگر از دلایل اصلی باشد.

  عدم تعویض روغن خودرو در فواصل زمانی معین می تواند منجر به این مشکل شود. روغن قدیمی هرگز مانند روغن تازه قطعات دیفرانسیل را روغن کاری نمی کند و می تواند سایش آنها را تسریع کند. بنابراین، همیشه برنامه تعویض روغن و تعمیر و نگهداری هر سیستم را در خودرو دنبال کنید.
 2. بوی سوختگی
  رانندگی با دیفرانسیل خراب می تواند باعث بوی سوختگی از گیربکس یا دیفرانسیل شود. رگه‌های قرمز زیر ماشین می تواند این بو را همراهی کند. این می تواند نشت روغن از هر یک از مهر و موم های سیستم باشد.
  همچنین بوی سوختگی می تواند نشان دهنده کمبود روغن کاری باشد، بنابراین تعویض روغن می تواند این مشکل را برطرف کند. اکثر افراد تعویض روغن را فراموش می کنند زیرا مانند مایعات در سیستم های دیگر نیازی به تعویض ندارد. اما هر زمان که با مشکل دیگری مواجه شدید، تعویض روغن یک راه حل ممکن است.
 3. خرابی لاستیک ماشین ( تعمیر دیفرانسیل خودرو )
  چگونه تشخیص دهیم که دیفرانسیل عقب خراب است؟ به لاستیک ها نگاه آنها را بررسی کنید. دیفرانسیل شکسته به این معنی است که چرخ ها هنگام پیچیدن با سرعت یکسان حرکت می کنند و باعث سایش سریع لاستیک ها می شود.

4. وجود لرزش در درایو شفت ( تعمیر دیفرانسیل )

یکی دیگر از علائم اولیه خرابی دیفرانسیل، شفت محرک ارتعاشی است. خودروهای چهار چرخ متحرک دارای شفت محرکی هستند که نیرو را از گیربکس به دیفرانسیل جلو منتقل می کند.
وجود ارتعاشات در محور محرک نشان دهنده خرابی دیفرانسیل عقب است، ارتعاشات ناشی از سایش بیش از حد در اتصالات است. درست مانند ناله، با شتاب گرفتن خودرو، لرزش افزایش می یابد.
نشت مایع دیفرانسیل این مشکل را بدتر می کند. بسیاری از رانندگان متوجه این مشکل نمی شوند زیرا خودرو به دلایل بسیار گوناگونی می تواند لرزش داشته باشد. اما برداشتن اولین قدم ها می تواند تفاوت را از شکست کامل نجات دهد.

5. صدای دنده خودرو

علاوه بر صداهای ناله، صداهای زوزه نیز از نشانه های خرابی دیفرانسیل هستند و نیاز به تعمیر دیفرانسیل لازم می‌باشد. خوب، وقتی پدال گاز را فشار می دهید تا خودرو شتاب بگیرد، این صدا افزایش می یابد.

تعمیر دیفرانسیل خودرو در تهران

مجموعه امداد خودرو تهران 021، به درخواست کاربران محترم تعمیر دیفرانسیل خودرو را نیز به یکی دیگر خدمات تعمیر خودرو در محل اضافه کرده است.

مشتریان محترم می‌توانند در صورت خرابی خودرو خود به هر دلیلی در تهران، می‌توانند با کارشناسان ما تماس گرفته و پس از اعلام خرابی خودرو و ثبت سفارش، مکانیک سیار در کمترین زمان نسبت تعمیر دیفرانسیل خودرو در محل و دیگر قطعات، اقدام خواهند کرد.

شماره تماس: 09106933748