تعویض لنت ترمز خودرو در محل در تهران

تعویض لنت خودرو در محل

خدمات تعویض لنت ترمز در محل یکی از مهمترین خدمات تعمیر خودرو در محل است که تقریبا همه رانندگان تجربه آن را دارند. ترمز خودرو یکی از مهم ترین و حساس ترین قطعات خودرو است، جان راننده و سرنشینان به ترمز بستگی دارد و بسیار مهم است که سیستم ترمز خودرو وظیفه خود را به درستی انجام دهد. مهمترین عنصر سیستم نگهدارنده لنت ترمز است. هر راننده باید در فواصل زمانی معین و با توجه به میزان مصرف این قطعه بسته به حجم کار، لنت ترمز خودرو را تعویض کند.

شماره تماس: 09106933748

از این رو خرابی هر یک از قطعات در ترمز خودرو باعث توقف خودرو می شود و می تواند به معنای فاصله بین زندگی و مرگ باشد. لنت‌های ترمز باید تعویض شوند زیرا قطعات مصرفی هستند، بنابراین هنگامی متوجه ایرادی در خودرو شدید یا متوجه هشدار ترمز شدید، با کارشانسان امداد خودرو تهران 021 تماس بگیرید و در کمترین زمان شاهد خدمات تعویض لنت ترمز خودرو در محل باشید.

تعویض لنت ماشین در محل در تهران

وظیفه لنت ترمز ( تعویض لنت ترمز خودرو در محل )

یکی از مهم ترین قسمت های سیستم ترمز خودرو، لنت ترمز است که با ایجاد فشار منفی در خودرو باعث ایجاد اصطکاک روی لنت ترمز می شود. قدرت سیستم ترمز 10 برابر قدرت موتور است. ( تعویض لنت ترمز ماشین )

زیرا برای توقف خودرویی که با سرعت 130 کیلومتر در ساعت حرکت می کند، به 150 کیلووات انرژی نیاز دارید.
اساساً وظیفه لنت ترمز خودرو گرفتن انرژی جنبشی از موتور و تبدیل آن به انرژی سوخت با ایجاد نیرو است. حال این انرژی گرمایی در هوا پخش می شود و با این کار از سرعت خودرو کاسته شده و به حالت سکون در می آید.

در طول سالیان اخیر، تعویض لنت ترمز منجر به بهبود ترمز خودرو شده است. نوع لنت ترمز بسته به نوع خودرو انتخاب می شود.
معمولا هر خودرو لنت ترمز خود را دارد. مثلا لنت ترمز پراید برای پژو موجود نیست. لنت ترمز برای همه خودروها
نمی توان آن را روی دستگاه دیگری نصب کرد.

تعویض انواع لنت ترمز

لنت ترمز قطعه‌ای اصطکاک پذیر است و به پنج نوع تقسیم می شود که در ادامه مقاله به آنها خواهیم پرداخت.

تعویض لنت ترمز فلزی

این لنت ها از آهن، مس، فولاد و گرافیت ساخته شده اند. اکثر خودروها از لنت فلزی استفاده می کنند. لنت های فلزی عملکرد بالا و هزینه پایینی دارند. هنگام تعویض لنت ترمز فلزی، لنت های فلزی سنگین یکی از نقاط ضعف آنهاست که بر مصرف سوخت خودرو تاثیر می گذارد و سنگین بودن آنها را در خودروهای مسابقه ای غیرقابل استفاده می کند.

این لنت ها در هنگام تعویض لنت ترمز بسیار پایدار هستند، اما به دلیل فلزی بودن و عدم کار با ظرافت باعث پوسیدگی روتور می شوند. این لنت ها به مرور زمان به سایر قسمت های ترمز آسیب می رسانند.

تعویض لنت ترمز سرامیکی

بر خلاف لنت فلزی، لنت های سرامیکی بسیار سبک هستند و ظرفیت نگهداری زیادی دارند. این نوع از لنت ها بعد از مدت ها فرسوده می شوند. لنت سرامیکی خودرو یکی از بهترین گزینه‌ها برای ماشین های مسابقه ای هستند.

لنت های سرامیکی قطعاتی گران قیمت هستند، در تعویض لنت ترمز سرامیکی از الیاف و پرکننده ها استفاده می شود، اما گاهی اوقات از الیاف مس در تولید آنها استفاده می شود. این لنت ها گرما را به خوبی دفع می کنند. انتشار فوری گرما باعث می شود لنت های سرامیکی بهترین عملکرد را داشته باشند.

تعویض لنت زینتری

قطعات لنت زینتری اغلب در اتومبیل های آفرود و مسابقه ای استفاده می شود. سرعت این لنت ها بیشتر و طول عمر آنها کمتر است. هنگام تعویض لنت ترمز زینتری، استفاده از این لنت ها در خودروهای معمولی باعث می شود که سیستم ترمز ایجاد شود.

تعویض لنت نیمه فلزی یا نیمه متالیک

در ساخت و تولید لنت های نیمه فلزی از فلز بسیار کمی استفاده شده است به همین دلیل به آن ها نیمه فلزی نیز می گویند. 40 درصد مس در این لنت ها برای افزایش سایش و پایداری استفاده شده است. این لنت ها عمر طولانی و قیمت مناسبی دارند، از طرفی بسیار پر سر و صدا هستند اما قدرت ترمز آن ها بالاست. تعویض لنت ترمز نیمه فلزی معمولاً در بازه زمانی طولانی رخ می‌دهد.

تعویض لنت ترمز ارگانیک

برای ساخت لنت ترمز ارگانیک از مواد فلزی استفاده نمی شود و بسیار کوچک هستند و طول عمر کمی دارند. لنت ارگانیک یکی از نرم ترین لنت های موجود در بازار است و کارایی بسیار بالایی دارد.

زمان تعویض لنت ترمز ارگانیک بسیار کم است و همچنین صدای لنت های ارگانیک بسیار کم است و در مقایسه با لنت های ترمز دیگر پایداری کمی دارند. اگر سبک رانندگی سرگرم کننده ای دارید و زمان زیادی را در ترافیک می گذرانید، این لنت به دلیل سرعت بسیار زیاد انتخاب خوبی نیست.

دلیل تعویض لنت ترمز

بعلت وجود فشرده شدن در زمان گرفتن ترمز خودرو، لنت ها در آستانه اصطکاک و گرما می‌باشند. این مورد سبب خواهد شد تا سطح لنت ( همانطور که گفته شد ) به مرور دچار ساییدگی شود و از سطح ان کم شود. از این رو با گذشت زمان و ترمزگیری‌های شدید،‌ لنت ترمز خودرو دچار فرسودگی شده و افراد باید بعد از مدتی نسبت به تعویض لنت ترمز خودرو اقدام کنند. کوتاهی و تاخیر در تعویض به موقع لنت ترمز خودرو منجر به خسارات جدی‌تری خواهد شد.

لنت های ترمز خودرو مختلف با ایجاد اصطکاک، انرژی چرخ ها را جذب کرده و باعث توقف خودرو می شوند. این عملیات شامل تولید گرما است. حرارت و اصطکاک زیاد می تواند باعث فرسودگی لنت خودرو شود. کارایی لنت خودرو بیشترین تاثیر را در عملکرد آنها دارد. اگر این قطعه فرسوده و ناکارآمد باشد، تعویض لنت ترمز می تواند مشکل را حل کند.

بررسی لنت ترمز ( تعویض لنت ترمز خودرو )

سیستم ترمز یک سیستم پیچیده است که دارای چندین قسمت است که برای تکمیل بازرسی ترمز و اطمینان از ایمنی هر وسیله نقلیه باید مورد بررسی قرار گیرد. هنگامی که برای اولین بار به مرکز خدمات ما رسیدید، از شما خواسته می شود که مشکلات ترمز را توضیح دهید. لطفاً تا آنجا که می توانید جزئیات بیشتری در مورد جیرجیر کردن، جیرجیر کردن، آسیاب کردن یا چروک شدن ارائه دهید.

این به مکانیک شما ایده بهتری در مورد اینکه مشکل ممکن است چیست و به طور خاص در طول بازرسی به دنبال چه چیزی باشد، می دهد. پس از اطمینان از ایمن بودن وسیله نقلیه برای هر گونه مسائل ایمنی فوری، تکنسین خودروی شما را آزمایش می کند. تست درایو به معنای تکرار همه علائمی است که ذکر کردید، و همچنین علائم دیگری که ممکن است نشان دهند که سیستم ترمز نیاز به توجه دارد. ( تعویض لنت ترمز خودرو )

پس از انجام بررسی‌های لازم، تکنسین وسیله نقلیه را به ایستگاه خدمات می کشد و آن را روی قفسه سرویس قرار می دهد تا هر 4 چرخ برای بازرسی خارج شوند. از آنجایی که ترمزها از جلو به عقب موثر هستند، این امر مستلزم بازرسی تمام اجزای ترمز است. تکنسین با بازرسی بصری سیلندر اصلی، سرو ترمز، خطوط فولادی و لاستیکی، وضعیت روغن ترمز، کالیپرها، لنت/کفش ترمز و روتور/درام شروع می کند.

با استفاده از کالیپر ترمز مخصوص، تکنسین ضخامت هر لنت ترمز را اندازه گیری می کند و از یک میکرومتر برای تعیین ضخامت روتورها استفاده می کند در صورت نیاز نسبت به تعویض لنت ترمز خودرو در محل اقدام کند. طبق توصیه های سازنده، روتورهای ترمز باید پس از یک نقطه استفاده، باید نسبت به تعویض انت ترکز خودرو اقدام کنیم.

روتوری که خیلی نازک است به دلیل اصطکاک نمی تواند گرما را به درستی دفع کند. همچنین کالیپرهای ترمز فقط می توانند در مسافت کوتاهی بدون آسیب پیشروی کنند.

اگر لنت ترمز بیش از حد نازک باشد و بیش از یک نقطه خاص با روتور تداخل داشته باشد، پیستون داخل کالیپر می تواند بیش از حد کشیده شود و در نتیجه به کالیپر آسیب می رساند. پس از بررسی و اندازه گیری تمامی قسمت های سیستم ترمز، توصیه هایی در خصوص نیاز خودرو و تعمیر ترمز ( تعویض لنت ترمز ) مناسب ارائه خواهد شد.

زمان تعویض لنت ترمز

تعویض لنت ترمز خودرو باید در زمان معین انجام شود، چرا که در صورت کوتاهی و تاخیر در این مورد، باید بابت مشکلات جدی‌تری هزینه پرداخت کنید.

 • اگر خودرو به طور کامل متوقف نشود، خودرو با تاخیر مواجه خواهد شد.
 • اگر ماشین شما در هنگام ترمز به یک طرف دچار لغزش شود.
 • اگر هنگام ترمزگیری پدال ترمز دارای تکان باشد.
 • اگر هنگام ترمز گرفتن فرمان لرزش داشته باشد.
 • اگر همزمان با ترمز زدن صدایی از لنت ها یا صدای خش خش شنیدید.

جدای از موارد فوق، بهترین زمان برای تعویض لنت ترمز زمانی است که خودرو مسافتی حدود 40000 مایل را طی کرده باشد.

روش فهمیدن تعویض لنت ترمز ماشین

 • هنگامی لنت ترمز می‌شود، با فشردن پدال، صداهای غیرطبیعی از چرخ خودرو می‌آید.
 • پدال ترمز خودرو بیش از حد پایین می‌رود.
 • وجود تاخیر در توقف خودرو

زمان تعویض لنت ترمز خودرو

زمان تعویض لنت ترمز به عوامل زیادی بستگی دارد مانند نوع ترمز، میزان کار در هر کیلومتر، نوع رانندگی، تعداد ترمزهای پرسرعت و … در خودروهای امروزی زمانی که لنت ترمز فرسوده می شود، چراغ هشدار تعویض لنت در پشت بوستر روشن می شود تا راننده را مطلع کند. اما از روش های زیر می توانید متوجه شوید که لنت ترمز چه زمانی نیاز به عوض کردن دارد.

 • رفت و آمد در مسیرهای پر ترافیک
 • رانندگی زیاد با خودرو
 • ترمزهای ناگهانی زیاد در سرعت بالا
 • فشار زیاد به خودرو بدلیل وجود سرنشینان تعداد بالا

علائم تعویض لنت ترمز خودرو در محل

 • روشن شدن اعلان تعویض لنت ترمز خودرو
 • سر و صدای دیسک هنگام حرکت خودرو
 • صدای سایش از آهن چرخ ماشین
 • در زمان ترمز شدید، خودرو به یک سمت کشیده می‌شود
 • عملکرد نامطلوب ترمز خودرو

 

عدم تعویض لنت ترمز خودرو چه خطراتی به همراه دارد؟

 • عدم تعویض لنت ترمز به موقع خودرو سبب آسیب‌دیدگی دیسک خودرو خواهد شد.
 • تاخیر در توقف خودرو و افزایش احتمال وقوع تصادفات خودروها
 • خارج شدن ترمز خودرو از حالت ریگلاژ
 • آسیب دیدن پدال ترمز خودرو
 • جلوگیری از هزینه‌های سنگین‌تر

تعویض لنت خودرو در محل

تعویض لنت ماشین برای چرخ های عقب و چرخ های جلو و همچنین در خودروهای ABS کمی متفاوت است، اما روش تقریباً یکسان است. همانطور که مشخص است خدمات تعویض لنت ترمز بر عهده مکانیک سیار و تامین قطعات لنت بر عهده مشتری می باشد. خدمات تعویض لنت ترمز شامل موارد زیر می‌شود:

 • باز کردن چرخ خودرو
 • خارج کردن لنت خودرو
 • تمیزکاری و روان‌کاری پیستونهای ترمز
 • بررسی شلنگهای ترمز و دیسک بعلت اطمینان از سلامت
 • قرار دادن لنت جدید
 • هواگیری و رگلاژ سیستم ترمز

تعویض لنت خودرو در تهران

امداد خودرو تهران در تمامی مناطق ۲۲ گانه تهران خدمات تعویض لنت ماشین در تهران را در محل ارائه می دهد. این به شما امکان می دهد در اسرع وقت از خدمات این شرکت بهره مند شوید. مناطق مختلف تهران شامل:

تعویض لنت در مرکز تهران

تعویض لنت در شمال تهران

تعویض لنت ترمز در غرب تهران

تعویض لنت در شرق تهران

تعویض لنت در جنوب تهران

 

تعویض لنت 24 ساعته در تهران

امروزه کمتر کسی است که خودروی شخصی نداشته باشد و آن را انتخابی برای سفرهای درون شهری و درون شهری نمی داند. در عین حال، لاستیک خودرو در هر مکان و هر زمان ممکن است مشکل داشته باشد و شما باید به پنچرگیری سیار در محل مراجعه کنید.

حتی اگر تجهیزات یا تجربه لازم برای این کار را ندارید، بهترین کاری که می توانید انجام دهید استفاده از خدمات امداد خودرو سیار در تهران است.

مجموعه تعویض لنت ترمز سیار که انتخاب می کنید باید تجهیزات لازم و با کیفیت برای کار را داشته باشد و همچنین دارای سابقه تعویض لنت ماشین در انواع خودروها باشد.
عوض کردن لنت خودرو در محل برای انواع شاسی بلند و خودرو.

تعویض لنت ترمز خودرو در محل در تمامی روزهای هفته حتی در روزهای تعطیل به صورت صرافی 24 ساعته در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت.

کمتر از 15 دقیقه دیگر متخصص تعویض لنت ترمز تعمیر خودرو شما را انجام خواهد داد.

هزینه و قیمت تعویض لنت ترمز

قیمت تعویض لنت ترمز بسته به آنچه برای کار لازم است متفاوت خواهد بود و پس از بررسی شرایط، هزینه تعویض لنت ترمز خودرو در محل اعلام خواهد شد. این موضوع با توجه به نیازهای هر وسیله نقلیه متفاوت است. برخی از وسایل نقلیه ممکن است نیاز به تعویض اجزای متعدد ترمز داشته باشند، در حالی که برخی دیگر ممکن است فقط به سطح معینی از لنت و روتور ترمز احتیاج داشته باشند.
مشاوران خدمات امدادی ما خودرو شما را بررسی کرده و در مورد زمان و قیمت تعویض لنت ترمز در محل را اعلاو خواهند کرد.

تمامی متخصصین امداد خودرو در تهران از بهترین تعمیرکاران شهر تهران هستند که دارای گواهی عدم سوء سابقه بوده و تمامی فیلترهای صلاحیت و دارا بودن کجوز جهت ارائه خدمات تعمیر خودرو را دار هستند.

با ثبت سفارش از طریق راه های ارتباطی مجموعه امداد خودرو می توانید مطمئن باشید که هرگونه مشکل مانند تعویض لنت ترمز ماشین در سریع‌ترین زمان زمان و قیمت تعویض لنت ترمز خودرو مناسب برطرف می شود و از لنت ترمز اصل و مرغوب استفاده خواهید کرد.